В Мін’юсті розповіли, що загрожує власникам землі зі старими державними актами на землю

10 грудня 2020 4678 0
В Мін’юсті розповіли, що загрожує власникам землі зі старими державними актами на землю
Kurkul.com

Власникам землі слід потурбуватися про належне оформлення документів, щоб захиститися від «реєстраційного» рейдерства. Про це заявила заступниця міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук. Повідомляє Zemelka.ua, з посиланням на сайт Мін’юсту. 

Вона наголосила, що необхідно дотримуватись «базових правил майнової гігієни», аби захистити свою землю від нечесних ділків. Це допоможе після скасування в Україні з 1 липня 2021 р. заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності.

За даними Міністерства юстиції, йдеться про наступні процедури, які мають зробити власники землі, у своїх в інтересах: потурбуватися про належне оформлення документів, що посвідчують право власності, присвоєння кадастрового номера ділянці і внесення відповідних відомостей до ДРП.

Читайте також: Обласні управління Держгеокадастру ліквідують протягом двох місяців

Якщо речове право зафіксовано лише на паперових носіях, наприклад, на руках є державний акт на землю старого зразка і коректні відомості про земельні володіння досі не відображені у ДЗК, варто спершу подбати про присвоєння ділянці кадастрового номера, а потім — про офіціалізацію статусу власника землі у ДРП.

«Так звані державні акти на землю старого зразка є дійсними, тобто держава їх визнає. Проте сьогодні головною умовою для проведення будь-яких юридичних операцій із землею є присвоєння їй кадастрового номера, а запорукою захисту майна від шахрайських оборудок — оцифрування відповідних відомостей: внесення їх до ДРП. Сподіваємося, що відкриття ринку землі в Україні стане потужним імпульсом для розвитку української аграрної галузі й залучення інвестицій, але аж ніяк не для активізації «реєстраційного» рейдерства», — підсумувала Ольга Оніщук.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою