Реклама

Торгівля і туризм сприяють поширенню АЧС і пташиного грипу

4 січня 2016 63 0
АЧС, ящур і пташиний грип розносяться по світу завдяки торгівлі
Latifundist.comАЧС, ящур і пташиний грип розносяться по світу завдяки торгівлі

Вчені заявляють, що міжнародна торгівля і туризм збільшують ризик поширення інфекційних захворювань, пише Мeatinfo.

«Чим швидше зростають обсяги торгівлі, як частини глобальної економіки, тим більше шансів, що віруси будуть подорожувати з товарами по світу, і тим сильніше виростуть втрати від заборонених торгових бар'єрів», — заявив професор кафедри економіки охорони довкілля американського університету в Арізоні Чарльз Перрінгс.

За його словами, приклад зв'язку міжнародних торговельних відносин і епізоотії ми могли спостерігати у 2001 р. у Великобританії, коли спалах ящура заподіяв шкоди у $10 млрд і більше 2 млн знищених овець і одиниць великої рогатої худоби.

Нещодавно африканська чума свиней — більш серйозне захворювання — поширилася на Кавказі через торгівлю свининою та продуктами її переробки, а також завдяки відсутності заходів з дезінфекції вантажного автотранспорту.

«Небезпеку несе у собі те, що ми їмо, те, що ми носимо, те, з чого ми будуємо і те, що ми використовуємо як паливо. Крім того, багато інфекційних захворювань, що вражають тварин, небезпечні і для людини», — додав Чарльз Перрінгс.

Такі інфекції, як атипова пневмонія, близькосхідний респіраторний синдром, ВІЛ/СНІД або високопатогенний пташиний грип — усі вони з'явилися вперше у диких тварин і потім передавалися від людини до людини через торгівлю і подорожі.

Учений зазначив, що існуючі інструменти контролю інфекційних захворювань далекі від досконалості.

«Є дві проблеми — перша полягає у тому, що поширення вірусів має ненавмисний ефект, супутній торгівлі. Щоб вирішити її, експортери та імпортери повинні протистояти ризикам, яким вони піддають споживачів», — сказав він.

Друга, на його думку, полягає у тому, що протидія інфекціям потрапляє у сферу суспільних інтересів — користь від якої доступна всім безкоштовно, тому належного контролю не буде, якщо її забезпеченням буде займатися лише ринок.

«Ми повинні зробити колективні заходи з організації контролю над інфекційними захворюваннями безпосередньо в їхніх вогнищах. Це може бути виражено у фінансуванні заходів, що знижують ризики розповсюдження, у країнах, що розвиваються, а також у створенні глобального фонду контролю», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus