Аграрний комітет ухвалив рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та Мінекономрозвитку

27 січня 2021 70 0
 Аграрний комітет ухвалив рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та Мінекономрозвитку

Вчора, 26 січня, під час засідання аграрного комітету було прийнято рішення про розподіл функцій між Мінагрополітики та Мінекономрозвитку перенести до 1 березня 2021 р. Про це повідомляє AgroPolit.com.

Зазначається, що до вищевказаної дати має відбутися фінальне розподілення повноважень цих двох міністерств. Найбільше дискусій у комітеті було щодо питання контролю довкола Держпродспоживслужби. 

«Представники аграрної спільноти зазначили, що контроль за Держпродспоживслужбою має залишитися у Мінагрополітики, а весь функціонал служби перенестися у повному обсязі, зазначеному у постанові від 25 листопада 2015 р. № 1119 «Про затвердження Положення про Мінагрополітики», яка діяла до ліквідації цього міністерства», — йдеться у повідомленні.  

Роман Лещенко, міністр аграрної політики, виступив за повну передачу всіх колишніх функцій Мінагрополітики, в тому числі й за контроль над ДПСУ, водним, лісовим та рибним господарствами. Представники агросектору та аграрні депутати підтримали таку пропозицію.

Натомість Ігор Петрашко, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, виступив за те, що ДПСУ потрібно передати МЕРТу, аргументуючи тим, що до сфери діяльності служби підпадають інші галузі, не лише агросектор, а Держпродспоживслужба контролює ціни, слідкує за захистом прав споживачів та інше. 

Читати також: Законопроєкт про всеукраїнський референдум ухвалено

У підсумку депутати аграрного комітету одноголосно проголосували за рішення передати Мінагрополітики всі функції (в тому числі й контроль за Держпродспоживслужби), які передбачені у постанові від 25 листопада 2015 р. №1119 «Про затвердження Положення про Мінагрополітики».

«Одне з ключових питань, яке розглядали на позачерговому засіданні аграрного комітету, це взаємовідносини двох Міністерств: існуючого Мінекономіки та майбутнього відокремленого Мінагрополітики в частині оперативного управління підрозділами. Проблема виникла в питанні підпорядкування Держпродспоживслужби. На мою думку висновок очевидний: після остаточного створення Мінагрополітики, Держпродспоживслужба має стати структурним підрозділом саме аграрного міністерства. Таке рішення одноголосно підтримане комітетом. Відновлюємо функціонал Мінагрополітики та працюємо над його розширенням», — прокоментував Іван Чайківський, секретар аграрного комітету.

Виконано за допомогою Disqus