Овочі вирощуватимуть у п’ятиповерхових теплицях

8 січня 2016 44 0
Теплиці для овочів матимуть 30 м висоти
ЕcotownТеплиці для овочів матимуть 30 м висоти

Німецькі інженери з дослідницької групи Eden Німецького центру авіації та космонавтики (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt) працюють над створенням спеціальних теплиць для планетарного середовища на Місяці та Марсі, пише Еcotown.

Ці модулі потім дозволять виробляти харчування для астронавтів під час майбутніх довготривалих місій. Проте інноваційні теплиці можуть бути корисними також на Землі.

Центр спільно з міжнародними партнерами розробив для міського середовища будівлю висотою 30 м, де можна вирощувати овочі. Теплиця з площею основи 35x74 м складається з п'яти поверхів висотою 6 м. Чотири з них передбачені для вирощування, найнижчий — для офісів, охолоджувальних приміщень та логістики.

«На нашій виробничій фабриці ми будемо вирощувати рослини у точно контрольованих та оптимальних умовах», — каже Конрад Цайдлер (Conrad Zeidler) з Інституту космічних систем Германського центру авіації та космонавтики.

Овочі з таких теплиць за смаком не будуть відрізнятися від тих, що сьогодні продають супермаркети.

Для вирощування овочів у багатоповерховій теплиці ґрунт не потрібний. Рослини мають рости у суміші з води та живильних речовин. Уся система герметично замкнена, тому шкідники та бур'яни не мають жодного шансу. Крім того, виробництво не потребує гербіцидів та пестицидів, що сьогодні не вдається навіть біофермерам. Рослини будуть розташовуватися на декількох поверхах один над одним. Потрібною кількістю світла забезпечать світлодіоди. Вода, у якій ростуть рослини, має знову очищатися і застосовуватися повторно.

Метод вирощування у центрах міст вчені називають Vertical Farming. Такого типу ферми з раціональним використанням води та площі також можна розташувати у посушливих регіонах. Як вичислили вчені, на кожному поверсі теплиці щорічно можна вирощувати 630 тис. кг салату або 95 тис. кг томатів.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%