Українське тваринництво стало збитковим вперше за 13 років — експерт

4 лютого 2021 547 0
Українське тваринництво стало збитковим вперше за 13 років — експерт
Kurkul.com

 

За попередніми розрахунками Інституту аграрної економіки, на виробництві продукції тваринництва у сільськогосподарських підприємствах у 2020 р. одержано 2,9 млрд грн збитків. Тваринництво стало збитковим вперше з 2007 р. Про це заявив Юрій Лупенко, директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академік НААН, інформує пресслужба Інституту.

На його думку, збитковість тваринництва торік стала поглибленням негативних тенденцій 2019 р., коли галузь одержала лише 0,1 млрд грн прибутків — проти 5,3 млрд грн у 2018 р. Як і у 2019 р., найбільші збитки склалися на виробництві яєць — 4,9 млрд грн, яке ще у 2018 р. було прибутковим.

«Але якщо у 2019 р. збитки на виробництві яєць вдалося перекрити шляхом прибутків від молока та продукції вирощування свиней, то торік свинина також стала збитковою, а зростання прибутку від виробництва молока було меншим за приріст збитків від яєчної продукції», — пояснив науковець.

2020 р. прибутковим у тваринництві залишилось лише виробництво молока — 3,8 млрд грн. При цьому збитки на виробництві яєць склали 4,9 млрд грн, вирощуванні великої рогатої худоби — майже 1,4 млрд грн, свиней — 0,7 млрд грн, птиці — 0,35 млрд грн.

Читати також: Фермери-переселенці з Донеччини заснували бізнес з розведення курей-бройлерів

«Збитки у тваринництві склалися під впливом випереджаючого зростання собівартості — на 5,7 %, тоді як виторг від реалізації продукції зросла лише на 0,7%. А ціни на продукцію вирощування птиці зменшилися торік на 10,4%, на яйця — на 2,3 %», — зазначив вчений.

Він підсумував, що подолання збитковості тваринництва залежить переважно від зростання цін на тваринницьку продукцію, в першу чергу на яйця, ціни на які зменшилися проти 2018 р. більш ніж на 25 %. Водночас важливим чинником залишається підвищення продуктивності тварин і птиці, адже навіть торішнє зростання цін на м’ясо великої рогатої худоби на 13,2 % не дозволило компенсувати зменшення обсягів реалізації.

Виконано за допомогою Disqus