Нардепи підтримали створення в Україні Фонду часткового гарантування кредитів

19 лютого 2021 29 0
Нардепи підтримали створення в Україні Фонду часткового гарантування кредитів
Kurkul.com

На засіданні Верховної Ради України 18 лютого у першому читанні прийнято законопроект №3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів в сільському господарстві. Про це повідомляє пресслужба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Така фінансова установа стане ефективним інструментом, який спростить отримання кредитів малими фермерами, які не мають кредитної історії. За рішення проголосувало 295 народних депутатів.

«Фонд гарантування кредитів — це ще один інструмент, який спростить доступ аграріям, в тому числі і малим фермерам, до фінансування. Господарства, які обробляють землю до 500 га, матимуть більше можливостей отримати кредити на розвиток свого бізнесу, адже виконання їх зобов’язань перед банками будуть гарантуватися Фондом», — прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Читайте також: В Україні впроваджується ефективна система агрострахування

Проектом Закону визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління. Для забезпечення прозорості та підвищення ефективності діяльності Фонду передбачено такі запобіжники:

  • Фонд надає гарантії в обсязі до 50% непогашеної суми основного боргу;
  • Фонд надає гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років;
  • кредитний леверидж 1:4. Таким чином, кожна виділена державою гривня перетвориться на 8 грн для аграріїв.

У документі чітко прописані критерії до позичальників, які зможуть скористатися послугами Фонду:

  • дрібні фермери, які обробляють до 500 гектарів;
  • відповідають вимогам, що висуваються до мікропідприємств, малих та середніх Законом України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»;
  • граничний показник розраховується сумарно щодо всієї групи пов’язаних із суб’єктом підприємництва контрагентів.

Законопроектом передбачається надання можливості українцям вільно розпоряджатися своєю власністю, включно із землею та капіталом, та отримувати за розпорядження нею справедливу вартість. Реалізація цього документу покращить доступ малих та середніх сільгоспвиробників до кредитних ресурсів та сприятиме стабільності функціонування сільського господарства в Україні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 14°

Вітер

3м/с

Опади

7.3мм

Вологість

68%