На Херсонщині вирощуватимуть експериментальні сорти картоплі

25 лютого 2021 946 0
На Херсонщині вирощуватимуть експериментальні сорти картоплі
Kurkul.com

Цього року у Херсонській обл. планують вирощувати новий сорт картоплі «Коломба» — дуже ранній перспективний сорт, легкий у вирощуванні, багатобульбовий та стійкий до парші. Про це повідомляє пресслужба Українського проєкту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP). 

Зазначається, що рік тому група виробників ранньої картоплі з с. Нова Маячка Херсонської обл. у співпраці з Українським проєктом бізнес-розвитку плодововочівництва (UHBDP) в рамках проєкту комплексної підтримки груп виробників «Підвищуємо прибутковість виробників» сформували першу товарну партію нового сорту, долучивши до виробництва фахового агронома. 

Завдяки досвіду, накопиченому в минулому сезоні, виробники тепер мають чіткий план для розвитку.

«Цей рік розпочався з аналізу ґрунту та води, а також пошуку якісного насіння, адже минулого сезону була проблема низької якості насіннєвого матеріалу. Ми запросили до співпраці з групою насіннєву компанію «HZPC», світового лідера в галузі селекції картоплі. У сезоні 2021 компанія надасть групі агросупровід та насіннєвий матеріал нових сортів картоплі», — розповів Валерій Федоренко, спеціаліст з розвитку плодоовочевого ланцюга UHBDP та ГО «Земля Таврії».

Читати також: В Україні продовжує рости ціна картоплі

За словами спеціаліста, що супроводжує групу, компанія «HZPC» також запропонувала виробникам «Південні Овочі» разом створити демонстраційне поле та засіяти його новим сортом картоплі «Коломба». Це дуже ранній перспективний сорт, аналог «Рів’єри». Для демо-поля виробники виділили ділянку біля села та планують на збір врожаю запросити односельців і виробників з інших сіл, які займаються виробництвом картоплі. За словами спеціаліста, крім сорту «Коломба» в новому сезоні група планує вирощувати ще 5 нових сортів картоплі.

«Наразі група виробників прийняла рішення реєструватися як СОК на загальній системі оподаткування, і вже в червні 2021 р. всі охочі зможуть на власні очі побачити результати роботи об’єднання виробників «Південні Овочі», ознайомитись та перейняти їхній досвід», — зауважив Валерій Федоренко. 

 Читати за темою: В Україні побудують 35 картоплесховищ — УАВК

Виконано за допомогою Disqus

- 4° ... - 5°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

96%