Реклама

Продукція рослинництва подорожчала на 68%

12 січня 2016 103 0
Ціни на врожай пізніх культур зростають
Рixabay.comЦіни на врожай пізніх культур зростають

На внутрішньому ринку України спостерігається тенденція до зростання цін на врожай пізніх культур. Про це повідомив керівник Центру стратегічних досліджень АПК Сумського національного аграрного університету Олександр Маслак, пише «Агробізнес сьогодні».

За його словами, на це впливають стабільний внутрішній попит, тенденції світового ринку та відсутність стабільної економічної ситуації. Тож зростання цін нинішнього сезону відбулося на врожай всіх пізніх культур, а саме кукурудзу, соняшник, сою, просо та гречку.

«На початку вересня ціни на зерно та олійне насіння мали найнижчий рівень. Кукурудза у цей період у середньому по Україні коштувала 2,75 тис. грн/т, соняшник — 7,6 тис. грн, соя — 7,7 тис. грн, просо — 3,4 тис. грн, зерно гречки — 11 тис. Упродовж вересня-грудня спостерігалося поступове подорожчання цієї продукції, від 6% на просо, до 27% на зерно гречки», — зазначив він.

Також він додав, що як наслідок, ціни на кукурудзу досягли у грудні рівня 3,2 тис. грн/т, соняшник — 9,5 тис. грн, сою — 9 тис. грн, просо — 3,6 тис. грн, зерно гречки — 14 тис.

«У порівнянні з 2014 р. середні ціни реалізації сільськогосподарськими підприємствами аграрної продукції в Україні у січні-жовтні 2015 р. виросли на 54%. Так, продукція рослинництва за вказаний період подорожчала на 68%. Зокрема, вартість зерна зросла на 62,4%, соняшнику — удвічі, сої — у 1,7 рази. При цьому обсяг реалізації рослинницької продукції збільшився на 3,8%», — повідомив Олександр Маслак.

Виконано за допомогою Disqus