Торгівля с/г продукцією між Україною та ЄС сформувала другий в історії рекорд за обсягами

2 березня 2021 67 0
 Торгівля с/г продукцією між Україною та ЄС сформувала другий в історії рекорд за обсягами

У 2020 р. взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Європейським Союзом становила $10,2 млрд. Цей показник, хоч і не перевищив рекорду 2019 р. у 10,6 млрд дол. США, став другим результатом за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов. При цьому додатне сальдо становило $3,1 млрд, інформує пресслужба НААН.

За його словами, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія, Франція, а також Велика Британія і Бельгія, які протягом останніх років міцно закріпились у цьому списку.

Ці країни створюють понад 80 % сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн-членів ЄС на суму близько $3,6 млрд. Це на 13,4 % більше ніж 2019 року.

В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС, зазначив Микола Пугачов, поки що відсутня така ж стала структура, як в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.

У 2020 році Україна найбільше — $386 млн — витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних.

Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів закупили на $338 млн.

Поставки з Європи тютюну і виробів з нього збільшилися у порівнянні з 2019 р. на 16 % — до $323 млн.

«Вперше за часів Угоди про асоціацію відносно значну частку (7,9 %) у вітчизняному імпорті зайняли молокопродукти. Їх завезли з-за кордону на суму $279 млн, в тому числі різних сирів загальною вартістю $207 млн», — поінформував науковець.

Читайте також: Експорт зерна з Херсонщини можуть заборонити

Залишків та відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на$236 млн.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад» імпортувався переважно шоколад. На ці солодощі у 2020 р. було витрачено майже на 1/4 більше, ніж у 2019 р. (+24 %) — $228 млн.

Обсяги поставок на український ринок готових продуктів з зерна склали $209 млн.

«Загалом ці групи продуктів зайняли близько 56% у вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу», — підсумував Микола Пугачов.

Виконано за допомогою Disqus

+ 26° ... + 16°

Вітер

3м/с

Опади

7.3мм

Вологість

68%