Реклама

Депутат розповів про важливість прийняття земельних законопроєктів 2194 та 2195

19 березня 2021 263 0
Депутат розповів про важливість прийняття земельних законопроєктів 2194 та 2195
AgroPolit.com

До запуску в Україні ринку землі залишилось три з половиною місяці. Парламенту потрібно зробити останній, не менш важливий крок — ухвалити законопроєкти №2194 та №2195. Про це у блозі на АgroРolit.com розповів народний депутат, голова підкомітету з питань удосконалення структури державного управління у сфері агропромислового комплексу Олег Тарасов.

«Проголосований вночі 31 березня 2020 року, після майже двомісячного розгляду депутатами, земельний закон №552-IX на шести аркушах фактично лише санкціонував скасування мораторію та визначав коло і вимоги до покупців земельних ділянок с/г призначення», — зазначив Олег Тарасов.

Він додав, що законопроєкт №2194 містить низку прогресивних норм, спрямованих на лібералізацію багатьох процесів у сфері земельних відносин.

«Недарма до повторного другого читання профільний комітет підтримав цей проєкт майже одностайно, схвально вітаючи такі зміни. Тож очікуємо, що їх реалізація відповідатиме очікуванням аграрної спільноти», — зазначив Олег Тарасов.

Читати за темою: Законодавча база не готова для відкриття повноцінного ринку землі

За його словами, інший проєкт під реєстраційним номером 2195 стосується продажу через електронні аукціони земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису; що стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, то лише оренда, бо продаж у власність заборонено ухваленим минулого року законом, що відкриває ринок землі).

«Це будуть абсолютно революційні зміни, про які декілька років тому складно було навіть мріяти», — наголосив депутат.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама