АМКУ розслідує справу щодо імовірної змови на ринку цукру

6 квітня 2021 103 0
АМКУ розслідує справу щодо імовірної змови на ринку цукру
pixabay.com

Вчора, 5 квітня, Антимонопольний комітет України розпочав справу проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового). Повідомляє пресслужба АМКУ.

Протягом останніх місяців Комітетом досліджувалася ситуація, пов’язана з підвищенням цін на цукор.

«Встановлено, що з вересня 2020 р. згадані вище суб’єкти схоже підвищували гуртово-відпускні ціни. Вартість зростала подібними темпами та в один період: протягом вересня-листопада 2020 р. — в середньому на 48%», — йдеться у повідомленні відомства.

У Комітеті не вбачають об’єктивних причин для такої динаміки.

Читати за темою: Україна входить до 10 найбільших світових виробників цукрових буряків

Як зазначається, цукристість буряків торік у цілому по Україні знизилась на 1,7%, врожайність — на 7,8%, відповідні посівні площі скоротилися на 2,7%. Обсяги виробництва цукру у 2020 р. скоротилися на 22,3%, у порівнянні з попереднім періодом.

«Водночас дефіциту в Україні не спостерігалося з огляду на перехідні запаси, обсяги імпорту і суспільну тенденцію щодо зниження внутрішнього споживання», — додали у АМКУ.

За даними Лондонської біржі, світові ціни не зазнали такого стрімкого підвищення. У цей час не відбулося і значних коливань на валютних ринках чи зростання оподаткування.

АМКУ вбачає, що група «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» знаходяться у різних умовах господарської діяльності, однак схожими діями обмежили конкуренцію на ринку, та отримали можливість підвищувати ціни понад конкурентний рівень.

«В рамках розслідування, окрім «Астарти» і «Радехівського цукру», Комітетом вивчаються дії й інших виробників на цьому ринку. Наголошую, що АМКУ не обмежиться перевіркою можливих неконкурентних дій на ринку цукру. Найближчим часом розслідуємо ситуацію на ринку інших соціально важливих продуктів, що подорожчали останнім часом», — повідомила голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська.

Виконано за допомогою Disqus

- 2° ... - 6°

Вітер

2.3м/с

Опади

3.7мм

Вологість

70%