Стало відомо, що буде з цінами на хліб та м'ясо

7 квітня 2021 104 0
Стало відомо, що буде з цінами на хліб та м'ясо

Якщо уряд не збільшуватиме вартість енергоносіїв, ціни на хліб зростати не будуть. Про це розповів народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, інформує AgroPolit.com.

«Ми ж розуміємо, з чого формується сьогодні ціна самого борошна, а потім відповідно і хліба. Хліб — це 80%  борошно. Ціна на борошно формується від затрат на енергоносії, заробітної плати і т.д. Якщо будуть зростати затрати на енергоносії, відповідно буде зростати в тому відсотковому відношенні ціни на хліб. Якщо не будуть зростати, якщо уряд буде тримати на цій відмітці вартість енергоносіїв, значить очікувати зростання ніякого не потрібно, його не буде», — зазначив нардеп.

Він додав, що на ціну хліба впливає також вартість зерна, але вона зараз є стабільною.

На думку Івана Чайківського, в Україні буде зростати ціна на м'ясо.

«Я б сказав, що вартість м'яса буде зростати, тому що на сьогодні білкова група і зернова група з вересня досить суттєво зросла. І фактично тваринники з вересня від нового урожаю білкових культур, сої, соняшнику,  фактично отримують величезні збитки. І сьогоднішнє утримання ціни на тому досить низькому рівні, відбувається тільки за рахунок того, що дуже багато сільгосппідприємств просто все спродують. Тобто знищують поголів’я повністю», — зазначив він.

Читайте також: Експерт спрогнозував вартість продуктів перед Великодніми святами

Виконано за допомогою Disqus