Керівника НААН відсторонили від посади та взяли під варту

29 квітня 2021 73 0
Керівника НААН відсторонили від посади та взяли під варту
pixabay.com

Суд, за клопотанням слідчого Нацполіції, погодженого з прокурором Офісу Генерального прокурора, відсторонив від посади керівника НААН, якого підозрюють у скоєнні корупційного злочину. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції.

«Вчора, 28 квітня, Київський апеляційний суд за клопотанням слідчого управління розслідування корупційних злочинів Головного слідчого управління  Нацполіції та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора прийняв рішення щодо відсторонення від посади керівника Національної академії аграрних наук», — йдеться у повідомленні.

Керівник НААН України підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Зокрема, директор сприяв у призначенні на посаду керівника одного з державних підприємств, що входять у структуру НААН України. Своєю чергою новопризначений керівник мав не перешкоджати укладанню договорів про спільну діяльність між державним підприємством та конкретно визначеними суб’єктами господарської діяльності. 

Також правоохоронці встановили, що підозрюваний сприяв зарахуванню цієї ж особи до списку претендентів на заміщення вакансій академіків і подальшій передачі відповідних матеріалів на розгляд Президії НААН. За свою допомогу фігурант отримав «подяку» — елітний позашляховик.

«За прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна», — зазначили у відомстві.

Наразі досудове розслідування триває.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою