Реклама

Ринок землі залежатиме від двох чинників — експерт

21 січня 2016 49 0
Ціна на землюбуде на рівні східноєвропейських країн
Кurkul.comЦіна на землюбуде на рівні східноєвропейських країн

Розвиток ринку продажу сільськогосподарських угідь в Україні після зняття мораторію визначатиметься двома основними чинниками, пишуть у VoxUkraine учасники проекту «Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні» Денис Нізалов, Олег Нів’євський, Олександра Прокопенко.

Перший чинник — доступність капіталу;

Другий чинник — перелік обмежень, які буде прописано у законі про обіг земель (наприклад, максимальний розмір земельної власності, доступ юридичних осіб та іноземців до ринку землі, запровадження переважних прав).

Читати по темі: Ціна на землю в Україні становитиме $3 тис./га — думка

Найімовірніше, що до часу зняття мораторію лише дуже обмежені кредитні ресурси будуть доступними, тому ціни залишатимуться радше нижчими від очікуваної ціни.

Обмеження щодо підтримки агровиробників, які було нещодавно затверджено, та запровадження мінімального терміну оренди належать до чинників, що, очевидно, стримуватимуть ціни на землю. Однак із розвитком інфраструктури ринку землі та іншими реформами в управлінні земельними ресурсами та сільським господарством ціни, ймовірно, зростуть до рівня інших східноєвропейських країн.

Виконано за допомогою Disqus