Фермерам перед жнивами нагадали про дотримання правил протипожежних заходів

23 травня 2021 36 0
Фермерам перед жнивами нагадали про дотримання правил протипожежних заходів
pixabay.com

Для мінімізації можливих негативних наслідків надзвичайних ситуацій та запобігання виникнення пожеж урожаю і сільськогосподарської техніки під час підготовки до збирання зернових культур у цьому році необхідно здійснити низку організаційних та практичних протипожежних заходів. Про це нагадує ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

Зокрема, до початку збирання зернових культур потрібно:

Передбачити та забезпечити у період воскової стиглості збіжжя розбивання хлібних масивів на ділянки площею не більше 50 га, виконання між ділянками прокосів не менше 8 метрів завширшки.

Перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць обкосити (із прибиранням скошеного) і в разі необхідності оборати смугою не менше 4 метри завширшки.

Забезпечити контроль за виконанням заходів з протипожежного захисту сільськогосподарських угідь, лісів та торф’яників.

Спільно з головами територіальних громад, закріпленими уповноваженими посадовими особами на жнивах — вжити дієвих заходів щодо забезпечення постійного моніторингу та профілактики недопущення пожеж, проведення роз’яснювальної роботи серед населення, працівників сільгосппідприємств різних форм власності, щодо недопущення пожеж під час перебування на зернових масивах сільськогосподарських угідь, в час збирання врожаю, торфовищах, присадибних ділянках — забезпечити оперативне реагування на всі випадки загорянь на початковому етапі їх виникнення.

Організувати створення агроформуваннями всіх форм власності пунктів накопичення протипожежного інвентарю та відпрацювати порядок евакуації працівників та населення при виникненні пожеж на полях в населених пунктах, розташованих біля зернових масивів, зернових токів та насіннєвих приміщень.

Забезпечити контроль за випалюванням сухої рослинності на території сільськогосподарських підприємств всіх форм власності, зокрема забезпечивши заборону випалювання пожнивних решток, стерні, бур’янів, сміття, сухої рослинності та її залишків.

Виконано за допомогою Disqus

+ 13° ... + 3°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

71%
Матеріали за темою