Аграріям порадили, як зберегти землю після запуску ринку землі

1 червня 2021 924 0
Аграріям порадили, як зберегти землю після запуску ринку землі
Kurkul.com

До відкриття ринку землі має бути готова не лише держава, а мають бути готові власники земельних ділянок. Про це розповіла заступниця міністра юстиції Ольга Оніщук у рамках Всеукраїнського форуму «Україна-30. Земля».

Вона розповіла, що є два правила, яких потрібно дотримуватись власникам землі напередодні запуску ринку землі:

  • перше правило — подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номеру. Це є так званий аграрний паспорт для землі і без такого кадастрового номера здійснити жодної юридичної операції із землею буде неможливо;
  • друге — подбайте, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов’язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Ольга Оніщук розповіла, що у більшості людей право на землю знаходиться лише на паперових носіях. Якщо такі права знаходяться лише на паперах — це відкритий шлях до шахрая, який може підробити документи й звернутися, наприклад, до нотаріуса з підробленим документом. Крім того, коли немає відцифрованих даних у реєстрі, ніхто не знає, хто власник, окрім того органу, який видавав документ, в архіві якого знаходиться другий примірник документа.

Про відцифровку можна подбати і до 1 липня, і після через звернення до нотаріуса, державного чи приватного, або до державного реєстратора.

«Тому підніміть ваші документи, зверніться до нотаріуса або до державного реєстратора і подбайте про внесення даних до реєстру. Ваш документ буде відсканований у державний реєстр і в кольоровій копії будем там знаходитися», — пояснила заступниця міністра.

Читайте також: Земля в Україні подорожчає вдвічі після відкриття ринку — Шмигаль

Ольга Оніщук також нагадала про поняття «рейдерства», яке не внесено в законодавство, але існує в народі. Це може бути два види рейдерства:

  • перше — це реєстраційне рейдерство, коли здійснена незаконна реєстраційна дія державним реєстратором. Тоді людині треба звертатись зі скаргою на дії державних реєстраторів до Міністерства юстиції, до Офісу протидії рейдерству;
  • друге — на підставі підробки документів, то варто звертатися до Національної поліції. Це шахрайство, це вже кримінальна справа, яка має бути розслідувана. Наразі Міністерство юстиції не має повноважень реагувати на такі порушення.
Виконано за допомогою Disqus