Депутати лобіюють інтереси бізнес-груп в АПК — думка

98
0
Депутати розглядають АПК як окремий вид бізнесу
gandex.ruДепутати розглядають АПК як окремий вид бізнесу

Аграрний комітет — це набір кваліфікованих депутатів, майже кожен із яких відстоює інтереси різних бізнес груп. Про це заявив в інтерв’ю AgroPolit.com заступник голови комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Вадим Івченко.

«Майже кожен із 30 нардепів (у аграрному комітеті — Ред.) до ради працював у певному бізнесі. Вони розглядають АПК як окремий вид бізнесу. Наразі одні відстоюють рослинництво, а інші — тваринництво. Це дві різні групи. Посадовці мислять категоріями близького їм бізнесу. У Раді діють сильні, потужні лобістські аграрні групи, але відстоювати інтереси села і його мешканців, на жаль, нікому», — зазначив Вадим Івченко.

За його словами, набереться 10-15 аграрних компаній, з якими депутати працюють, формуючи розвиток агросектору. Почасти це логічно, бо великі гравці визначають «погоду» на міжнародному ринку. Але в цьому і проблема: думаючи тільки про себе, вони лише частково дбають про галузь.

«Те, що фермери та одноосібники перекривають дороги і страйкують навіть після прийняття компромісних податкових змін, вказує на одне: дрібні виробники не брали участь у домовленостях із владою і у них забирають обігові кошти, не даючи нічого натомість. Тому — продовження буде», — додав Вадим Івченко.

Крім того, народний депутат підкреслив, що досі немає ефективної галузевої політики, яка б змінила за кілька років село, його мешканців і структуру доходів. За його словами, у ході розгляду проекту бюджету програми розвитку овочівництва, виноградарства, агрострахування, збереження маточного поголів’я підтримало лише 3 члени комітету.

«Решту посадовців взагалі не цікавить, як далі розвиватиметься галузь. Для них провідними є інтереси окремих гравців ринку. Саме ці люди спілкуються з Мінфіном щодо податкових поступок. Це означає, що аграрний комітет сьогодні — клуб за інтересами окремих агрохолдингів і асоціацій», — резюмував він.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus