Почав Льоха виходити з-під контролю, то й вирішили його приструнити — думка

499
0
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України
Олексій Павленко, міністр аграрної політики та продовольства України

«Самопоміч» наїжджає на міністра Мінагропроду Олексія Павленка. Хочуть його відставки. Новина трохи розворушила спільноту. Різні думки, різні висновки. В мене теж є своя.

Якщо відверто та чесно, не знаю, чим там займається і міністерство, і, тим більше, управління МінАПК в регіонах. Точніше, не відчуваю їх діяльності. І не відчуваю вже років з… надцять. Незалежно від того, хто був міністром. Раніше хоч пальне та добрива по господарствах розподіляли та доводили план хлібозаготівлі. Зараз і цього немає. Може Вадатурський, Косюк та інші їм подібні відчувають, — не можу знати.

Правда, є гучні заяви міністра і про розроблену із західними партнерами стратегію розвитку агросектору і навіть про те, що проведено успішні реформи, в чому міністерство є лідером, і про відкриття аграрного потенціалу України світу в часи військового конфлікту та загального спаду інвестиційної активності. Та все це під великим сумнівом.

Щодо стратегії розвитку, то в нас писалося і розроблялося за моєї пам'яті вже багато чого. Почне працювати, будуть результати — тоді можна і обговорити. А щодо проведення реформ, то, вибачайте, щось тут не клеїться. Чи це просто — заява в унісон Прем'єру, який заявляв про проведення реформ у верхівці влади, що Україна за 22 місяці зробила те, що Польща за 14 років? А як ще щодо 10 млрд. грн, довгострокових і дешевих кредитів, виділених для агросектору від ЄІБ? Яка користь від того буде малим агровиробникам? Не вперше виділяють подібне, та чомусь невідомо хто їх одержував. Швидше всього ті, хто в позиках не дуже відчувають потребу, кому ПДВ повертають в першу чергу. А стосовно відкриття агросектору України для світу, то коли він був не привабливий? Український агроринок віками був привабливий для всього світу! Так що все це — гучні заяви в хорі інших. А про боротьбу з корупцією я взагалі промовчу, тому що одне пі..., пі..., пі...

Але це не означає, що Павленко гірший від інших міністрів: в чомусь гірший, в чомусь — кращий, а в загальному — такий, як усі. І його попередники, і його колеги з інших міністерств, але, як на мою думку, все таки кращий, як його шеф по міністерській лінії.

Йому б починати було свою діяльність з вирішення одного-однісінького питання: на дідька це і таке міністерство, в будівлі якого можна розмістити населення якогось карпатського району? Яка користь тисячі працівників його структур на місцях? Що нового та перспективного запровадили старі пердуни в Науково-дослідних установах та Академії Аграрних Наук? За що вони, не здатні в силу багатьох обставин мислити і працювати по сучасному, за вимогами сьогодення, одержують зарплатню, і немаленьку?

Виникає ще безліч «чому», «для чого» та «навіщо», та зупинюся. Бо є ще ініціатори відставки. А якщо враховувати той фактор, що якщо ініціатива відставки будь-якої посадової особи виходить з провладних кабінетів, то це не стільки зумовлене неналежним виконанням посадових обов'язків, як невиконанням кулуарних домовленостей.

Сумніваюся, що при висуванні на посаду від «Самопомічі» прозвучало: «Йди, Льоха, дерзай, піднімай сільське господарство і село, роби щасливими селян!». Був договорняк, який перестав виконуватися. Почав Льоха виходити з-під контролю, то й вирішили його приструнити. А в суто благі наміри «Самопомочі» на користь трудівників села не вірю, тому що добре пам'ятаю виступ Ганни Гопко на захист офшорів. Так що своєю заявою про боротьбу з корупцією вони мене не куплять, якась та боротьба у них особлива. А якщо Павленко є їхнім висуванцем, то чому вони протягом усього часу перебування його на посаді не контролювали його діяльність, не вимагали звіту? А якщо звітував, то чому не виносили на публіку та осуд?

Тому думка моя, що відставка Павленка — це чергове шоу для українського обивателя, якому користі від цього рівно стільки, як і шкоди, тобто — нуль! Як і від існування самого міністерства та його структур. Принаймі в сьогоднішньому вигляді. І якщо хтось сперечатиметься, що це не так, то це його справа, яка мене абсолютно не цікавить і не переконає.

А «Самопоміч»,… то для мене велика загадка. З багатьма невідомими.

Думка редакції Kurkul.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не несе відповідальності за достовірність і тлумачення наведеної інформації і виконує роль виключно носія.

Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.

Выполнено с помощью Disqus
 

Матеріали до теми