Держгеокадастр розробляє нові сервіси для якісного запуску ринку землі

11 червня 2021 50 0
Держгеокадастр розробляє нові сервіси для якісного запуску ринку землі
Kurkul.com

Державною службою з питань геодезії, картографії та кадастру анонсовано розроблення фахівцями ДП «Центр ДЗК» нових сервісів для вчасного та якісного запуску ринку земель в Україні.

Про це повідомляє Zemelka.ua, з посиланням на пресслужбу Держгеокадастру.

Як зазначається, моніторинг земельних відносин — інструмент для комплексного аналізу розвитку земельних відносин, система збору, збереження та оприлюднення набору даних та показників, що стосуються основних характеристик земельних ресурсів. А саме:

  • наповнення Державного земельного кадастру та Реєстру прав на нерухоме майно;
  • кількості та характеристики транзакцій із земельними ділянками;
  • податку на землю; судових спорів;
  • приватизації;
  • рівності у забезпеченні прав різних категорій землевласників та землекористувачів.

«Функціонал надасть змогу формувати та оприлюднювати дані моніторингу земельних відносин на рівні країни, області чи об’єднаної територіальної громади та детальний перелік функцій, які він міститиме», — зазначили у Держгеокадастрі.

Читайте також: Вартість оренди землі в Україні вища, ніж у багатьох європейських країнах

Зокрема, візуалізований діапазон коливання цін (від мінімальної до максимальної), місце розташування земельних ділянок, інформацію про власників, загальна площа земельних наділів яких перевищує 100 га тощо.

«Ця інформація є необхідним фундаментом для розробки обґрунтованої державної політики у сфері земельних відносин. Водночас загальна доступність таких даних є основою прозорості земельної сфери», — додали у Держгеокадастрі.

Поєднання в одній системі даних щодо земельних відносин, які надходять від місцевих органів влади до різних відомств, дає фактологічну основу для аналізу ситуації, виявлення тенденцій, проблемних позицій, прогнозування та моделювання ситуації, а також можливість мати узагальнену картину розвитку земельних відносин за всім переліком характеристик, як на рівні районів та областей, так і держави в цілому.

 

Виконано за допомогою Disqus