Посуха може стати наступною світовою «пандемією» — ООН

18 червня 2021 78 0
Посуха може стати наступною світовою «пандемією» — ООН
Depositphotos

У ООН заявили, якщо дефіцит води та посуха будуть зростати, то це може спричинити у світі наступну пандемію. Повідомляє Reuters.

«Посуха на межі перетворення на наступну пандемію, і немає вакцини для її лікування», — заявила спеціальний представник ООН з питань зменшення ризику катастроф Мамі Мізуторі.

Як зазначається, наразі посуха спричинила економічні збитки щонайменше на $124 млрд торкнулася понад 1,5 мільярда людей в період з 1998 по 2017 рр., згідно з оприлюдненим повідомленням ООН.

Мамі Мізуторі наголосила, що глобальне потепління посилило посуху на півдні Європи та в Західній Африці. Близько 130 країн можуть зіткнутися з великим ризиком посухи вже цього століття.

Читайте також: Аналітика стану зрошуваних земель в Україні

Зазначається, що засуха, як і вірус, як правило, триває довгий час, має широкий географічний діапазон і завдає значної шкоди.

«Це може побічно вплинути на країни, які насправді не переживають посуху, шгляхом нестачі продовольства та зростання цін на продовольство», — сказала Мамі Мізуторі.

Так, в ООН очікують частих і сильних посух у Африці, Центральної та Південної Америки, Центральній Азії, Південній Австралії, Південній Європі, Мексиці та США.

Своєю чергою, відповідальний в ООН за боротьбу з опустелюванням Ібрагім Тьяу додав, що погіршення стану ґрунту частково спричинене неправильним користуванням землею, і це наблизило світ до «точки неповернення».

«Це, безумовно, явище, яке відбувається в інших частинах світу і цілком може трапитися в Європі», — сказав він.

Виконано за допомогою Disqus