Реклама

Гривня падає через податковий тиск на АПК — Скоцик

26 січня 2016 62 0
Податковий тиск на агропромисловий комплекс обвалює гривню
kurkul.comПодатковий тиск на агропромисловий комплекс обвалює гривню

Податковий тиск на агропромисловий комплекс обвалює гривню, заявив лідер Аграрної партії України (АПУ) Віталій Скоцик, повідомляє прес-служба АПУ.

За його словами, головний стабілізуючий фактор для національної валюти — це надходження від експорту сільськогосподарської продукції. Однак останні тенденції на світових ринках не вселяють оптимізму.

«Ми очікуємо, що ціни на наші основні експортні товари на світових ринках будуть на рівні найнижчому за останні 23-25 років. Вони падають не так стрімко, як ціни на вуглеводні, але це взаємопов’язані речі. Погіршує ситуацію, ще й те, що ми спостерігаємо падіння аграрного виробництва у нас у країні. При тому, що цього можна було уникнути», — продовжив Віталій Скоцик.

За його інформацією, у минулому році загальне падіння в АПК склало приблизно 5%. Валютні надходження з $16,9 млрд у 2014 р., зменшились приблизно до $13,9-14 млрд у 2015 р.

«Це результат політики «латання дірок». У минулому році уряд відібрав у аграріїв фіксований сільськогосподарський податок. Це вимило з галузі приблизно 20 млрд грн. Без банківського кредитування, а віддавати кредити під 30% річних ні в кого немає можливості, це не дозволило аграріям якісно засіяти поля, внести достатньо добрив, засобів захисту рослин. У результаті врожай з 64 млн т у 2015 р., скоротився до 59 млн т. Здавалося б, проаналізувавши ситуацію, уряд мав би змінити політику. Ми пропонували інструмент, який би дозволив наростити виробництво — прокредитувати аграріїв через державні банки. Натомість уряд продовжив тиск і тричі за минулий рік намагався забрати у сільгоспвиробників останній інструмент підтримки — спецрежим ПДВ», — додає Віталій Скоцик.

За підрахунками експертів, скасування спецрежиму ПДВ спровокувало б обвал у галузі ще на 15-20%, тисячі підприємств збанкрутували б, а на вулицях опинилося б близько 100 тис. чоловік.

«Спільно з профільними асоціаціями ми закінчуємо роботу над законопроектом, який пропонуватиме внести зміни в Податковий кодекс. Якщо народні депутати його не підтримають, ми будемо вимушені вдаватися до більш масштабних страйків. Розумієте, це не питання лише сільгоспвиробників, якщо падіння в агросекторі продовжиться, більшість населення країни опиниться за межею бідності. Це питання виживання країни», — резюмував Віталій Скоцик.

Виконано за допомогою Disqus