Земля найкращий депозит для аграрія — Лещенко

22 червня 2021 95 0
Земля найкращий депозит для аграрія — Лещенко

В Україні не буде ніякого ажіотажу щодо продажу землі. Тому що всі сьогодні розуміють, що земля — це найкращий депозит для власника землі. Таку думку висловив міністр аграрної політики і продовольства Роман Лещенко в інтерв'ю Latifundist.com на YouTube.

За його словами, земля це актив який:

  • стабільно приносить дохід;
  • кожен рік вартість активу росте;
  • в будь-який момент можна працювати, господарювати на цій землі.

«І я не вірю в історію про те, що люди будуть в чергах стояти, продавати землю і так далі. Мало того, всі знають, що українська земля недооцінена. Польща кожного року росте в ціноутворенні на 7-8-10%. Тобто ціна продовжує рости. І більшість людей розуміє, що земля через 5 років, після запуску ринку — буде очевидно коштувати на кілька десятків відсотків більше, ніж зараз», — зазначив Роман Лещенко.

Читайте також: Фермер на виріст: як збільшити зембанк без головного болю

На його думку, у нас консервативна польська модель земельної реформи, 15-річної давнини.

«Ото як Польща 15 років тому починала земельну реформу — оце ми зараз на такому будемо етапі», — додав міністр.

Проте, за його словами, модель ринку землі в Україні буде особлива.

«В Україні буде наступна модель. Як я її відчуваю. Тому що я як людина, відповідальна за земельну реформу — я цю архітектуру припрацьовую в різних областях, в моделях, в спілкуваннях і так далі. У нас будуть і великі, і середні, і малі. Ми в цьому будемо особливі. Великі у нас будуть сидіти в потужній логістиці. Вони будуть такими сервісними. Тобто вони будуть перевалювати зерно, переробляти масло. Вони будуть, увага! Кредитувати малого та середнього. І вони будуть такими сервісними. Тобто вони будуть давати свої ціни на закупівлю насіння. Малі будуть шукати свою нішу», — додав Роман Лещенко.

Він зазначив, що Україні потрібно підтримувати середній клас аграріїв.

«Це той такий локомотив, який реально буде рухати країну. Вони сьогодні найбільш ефективні з точки зору робочих місць на гектар землі. І при всій повазі до холдингів, до їхньої ефективності — ну не може холдинг розвивати сільські території так, як розвиває малий та середній», — підсумував міністр.

Виконано за допомогою Disqus

- 5° ... - 11°

Вітер

4.7м/с

Опади

3.2мм

Вологість

90%