Інформація про донорські проекти для фермерів стала доступною — Рутицька

291
0
Фермери можуть отримати повну інформацію по донорських проектах
pda.molbuk.uaФермери можуть отримати повну інформацію по донорських проектах

Кожен фермер може у будь-який момент звернутися до інформаційного центру Мінагропроду, повідомила в інтерв'ю Аgronews заступник міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька.

«Ми спеціально створили інформаційний центр, який працює прямо при вході у Міністерство аграрної політики. Тобто кожна людина, яка знаходиться у Києві, кожен фермер може у будь-який момент звернутися туди. А також у нас працює «гаряча лінія». І зараз ми організовуємо колл-центр, коли кожен, хто зателефонував, може дізнатися більше про проекти, про те, як до них приєднатися, які вимоги є по кожному проекту, яка країна є донором і хто підтримує той чи інший проект», — зазначила посадовець.

За її словами, всі проекти розподілені за напрямками: молочна галузь, переробна, лісове та рибне господарство, зернові, олійні, теплиці і так далі.

«Таким чином, у залежності від того, чим ти займаєшся, і що тебе цікавить, ми намагаємося зараз організувати максимальну інформованість. Також ми будемо анонсувати кожен проект, і на сайті міністерства ми створюємо спеціальну сторінку з інформацією що нами робиться, хто відповідальна особа, і як фермер може взяти у цьому участь. Це якраз забезпечення транспарентності та відкритості. А якщо подивитися ті цифри по залученню міжнародних засобів у сільське господарство, які були 7-8 років тому, то виникає питання, реально наскільки ту фінансову підтримку відчували аграрії? Добре, якби багато українських фермерів могли відповісти «так», але на жаль, великої кількості не буде», — пояснила Владислава Рутицька.

За словами заступника голови Мінагропроду, команда міністерства намагалася весь рік інформувати про кожний проект, який проходив.

«Інформували про те, як ми це робимо, в яких областях, які умови, як до них приєднатися. Спеціально для цього у нашій стратегії передбачено створення комітету, при міністерстві вже діє робоча група, яку я очолюю, з розгляду донорських проектів», — повідомила посадовець.

Також додає, що кожен проект розглядається, схвалюється, визначається відповідальна особа і в областях, де він реалізовується, за напрямками, в яких він реалізовується, міністерство намагається забезпечити максимальне інформування.

«А будемо робити ще більше. І головне завдання міністерства — не допустити нецільове використання донорської допомоги, ми будемо контролювати цей процес», — підсумувала Владислава Рутицька.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus