Передача Держводагенства Мінагропроду не відповідає європейським підходам — експерт

60
0
Водні ресурси і аграрна політика — це зовсім різні галузі
tulcea.roВодні ресурси і аграрна політика — це зовсім різні галузі

Водні ресурси і аграрна політика — це зовсім різні галузі, про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook написав професор Вінницького національного технічного університету Віталій Мокін.

«Прошу всіх небайдужих до стану та якості наших водних ресурсів підтримати петицію на сайті Президента України Петра Порошенка. Сподіваюсь, Ви розумієте, що означатиме перепорядкування Держводагенства з Мінприроди до Мінагропопроду», — сказав він.

Також додав, що можна буде забути про охорону вод, водоохоронні зони, екологічний моніторинг, еколого-санітарні попуски та ін. — лишиться тільки полив, меліорація, забезпечення рибогосподарства водою (Держрибагентство вже — у Мінагропроді) та бажання дати на поля більше води.

«Якщо рік буде маловодним (останнім часом майже усі роки таки) і води у річках і водосховищах буде мало, як Ви вважаєте, куди спрямують воду — будуть робити екологічні попуски зі ставків і водосховищ, щоб уникнути загибелі річкових екосистем нижче за течією чи не спускати воду, щоб дати з них більше води на поля (засуха ж) та забезпечити вищу ефективність риборозведення?», — зазначає експерт.

Також додав, що ще є Угода про асоціацію з Європейським Союзом: у главі 17 «Сільське господарство та розвиток сільських територій» (Статті 403-406) не йдеться про водні ресурси взагалі, є тільки згадка про «заохочення сучасного та сталого сільськогосподарського виробництва, з урахуванням необхідності захисту навколишнього середовища і тварин, зокрема поширення застосування методів органічного виробництва й використання біотехнологій, inter alia шляхом впровадження найкращих практик у цих сферах» — тут явно йдеться не про водні ресурси.

Список Директив ЄС, за його інформацією, які слід імплементувати в Україні і які стосуються водних ресурсів, є у Додатку XXX, який є додатком саме глави 6 (стаття 363), а не 17.

«Тобто, навіть у розумінні ЄС, водні ресурси і агрополітика — це зовсім різні галузі, хоча і дещо пов'язані, але значно менше, ніж водні ресурси та екологія, природні ресурси і захист навколишнього середовища», — підсумував експерт.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus