Уряд має прибрати ручне регулювання цін на сільгосппродукцію — думка

26
0
Ціни на зерно у 2016 р. значно зростатимуть
vkurse.uaЦіни на зерно у 2016 р. значно зростатимуть

Ціни на зерно у 2016 р. значно зростатимуть. Про це в ексклюзивному інтерв’ю AgroPolit.com повідомив народний депутат Іван Мірошниченко.

«Український ринок насичений. Великих експортерів два десятки, плюс сотні інших більш дрібних. Існує омана багатьох товаровиробників, що відшкодування експортного ПДВ на руку тільки трейдерам», — розповів експерт.

За його словами, це міф, адже у кінцевому підсумку він повертається у закупівельній ціні товаровиробнику. Не важливо, хто експортер (український чи західний), він порахує, у скільки обійдеться обслуговування податку, і додасть залишок у закупівельну ціну

«Давайте діяти об'єктивно і щодо всього іншого, що стосується АПК. Нехай уряд тоді прибирає ручне врегулювання цін на сільгосппродукцію та продукти харчування. Згадаймо тоді також про суму експортного ПДВ, який останні два роки взагалі не відшкодовується, а це близько $2,2-2,5 млрд на рік. Якщо добре порахувати, то сьогодні держава винна агросектору, а не навпаки. У цілому ж скасування спецрежиму і повернення експортного ПДВ обійдеться бюджету у 2016 році у 10 млрд грн», — сказав він.

Нардеп наголосив, що це різниця між спецрежимом і сумою, яку треба виплатити при відшкодуванні ПДВ, товаровиробникам. У цілому ж скасування спецрежиму і повернення експортного ПДВ обійдеться бюджету у 2016 році у 10 млрд грн. Додайте сюди регулювання цін, з якому багато років аграрії дотували населення, але цього все вперто не бачили нагорі.

«Ще один момент: хто аналізував сумарний мультиплікаційний ефект від інвестицій в АПК? Це також тема для підрахунків. Є ще акцизи, сплачені з продуктів, вироблених з аграрної сировини», — наголосив депутат.

За його словами, у 2016 р. від збільшеного фіксованого податку до бюджету надійде 9-10 млрд грн.

«Важливий момент — ці гроші держава отримає у будь-якому випадку, незалежно від того, буде аграрій з прибутком чи ні! Додайте регулювання цін — 7-10 млрд гривень на рік. Акцизи. Матеріалізується соціальний аспект від дії аграрних компаній на територіях, де вони працюють. Згадайте про забраний експортний ПДВ», — підсумував експерт.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus