Земаудит допомагає ефективно боротись із самозахопленнями земель у громадах — думка

9 вересня 2021 39 0
Земаудит допомагає ефективно боротись із самозахопленнями земель у громадах — думка
kurkul.com

Землевпорядний аудит — дієвий інструмент для боротьби із самозахопленнями земель. Таку думку висловила начальниця відділу комунальної власності та земельних відносин, ЖКГ, транспорту та благоустрою, містобудування та архітектури Тавричанської територіальної громади Оксана Кравченко. Повідомляє компанія Feodal.Online.

Вона розповіла, що у грудні 2020 р. до громади приєдналась Волинська сільська рада, земельний банк якої нараховує 8,5 тис. га. Проте, за словами спеціалістки, більшість земельних ділянок не мали кадастрових номерів та не були проінвентаризовані.

«На цей час у нашій громаді було проведено інвентаризацію ділянок і розпочато інвентаризацію польових доріг, лісосмуг і проєктних доріг за кошти орендаторів. Але у межах колишньої Волинської сільради практично всі земельні ділянки були «сірими». Ми довго не могли розібратись з цим, адже обсяг роботи землевпорядного відділу досить великий», — зазначила Оксана Кравченко.

Оксана Кравченко додала, що понад 400 га землі у межах колишньої Волинської сільради знаходились у користуванні громадян, проте більша частина цих земель оброблялись незаконно, тобто громада недоотримувала надходження. Саме тому було прийнято рішення провести землевпорядний аудит земель сільради, яка приєдналась. 

«Ми шукали фірму, яка провела б аудит земель не за великі кошти. Водночас колеги з Каховської територіальної громади порадили компанію Feodal.Online, яка проводила аудит однієї колишньої сільської ради безоплатно. Вирішили співпрацювати саме з ними і не помилились — вже через 1,5 тижня нам було надано результати аудиту», — наголосила фахівчиня.   

Система Feodal.Hromada, на думку Оксани Кравченко, є зрозумілою та простою у користуванні.

«На презентації компанії система виглядала зрозуміло та просто, в роботі все вийшло так само. Тут можна легко побачити всю інформацію про кожну земельну ділянку громади. Раніше для збору такої інформації потрібно було мінімум 3 місяці. Ми можемо бачити всі землі, їхні строки оренди, — все що треба для контролю зембанку», — акцентувала начальниця відділу комунальної власності та земельних відносин.  

Щодо результатів аудиту, то наразі до громади поступило понад 10 заяв на оформлення власності на земельні ділянки. Тобто, майбутні власники будуть сплачувати земельний податок, а якщо ділянка буде знаходитись в оренді — буде надходити і ПДФО.

Читайте також: Від старту ринку землі укладено понад 13 тисяч земельних угод

За словами Оксани Кравченко, стосовно виявлених самозахоплень громадою були написані заяви до поліції, прокуратури та Держгеокадастру, і це дієвий спосіб боротьби із порушниками.

«У ході аудиту було виявлено 120 га землі померлих громадян, які незаконно оброблялись місцевими аграріями без сплати податків. Спочатку ми звернулись до Держгеокадастру, проте на всю Херсонську область є тільки один інспектор. А щоб виявити порушників необхідне швидке реагування. Ми звернулись до поліції, проте на той час озимі вже були скошені. У нас ще є ділянки, засіяні соняшником, активно працюємо з ними. Поліція проводить опитування, виміри тощо. У випадку виявлення порушника, йому будуть підраховані втрати, що несе громада, які він має відшкодувати», — розповіла пані Оксана. 

Вона додала, що фермери насторожливо ставляться до таких змін, і є надія, що наступного року вони не будуть обробляти ділянки незаконно, а звернуться до громади.

«Вони бачать, що громада зацікавлена в доцільному використанні землі. Рекомендуємо всім громадам використовувати такий метод боротьби із самозахопленнями. Головна задача громади на сьогодні — знайти для кожної земельної ділянки власника і почати отримувати надходження. А компанія Feodal.Online допоможе кожній громаді побачити гроші в землі», — підсумувала спеціалістка. 

Аби продемонструвати можливості системи, компанія Feodal.Online пропонує провести безкоштовний аудит однієї КОАТУУ (колишньої сільської ради) всім охочим громадам! Для цього звертайтеся за тел.+380 67 10 20 10 5, Іванна.

Виконано за допомогою Disqus