Реклама

Сплеску земельного рейдерства після запуску ринку не відбулось — Мін’юст

9 вересня 2021 40 0
Сплеску земельного рейдерства після запуску ринку не відбулось — Мін’юст
Kurkul.com

За повідомленням Міністерства юстиції України після запуску ринку землі сплеску випадків земельного рейдерства не відбулось. Про це йдеться на сайті відомства.

«Ми всі чекали запуску ринку землі, але водночас у нас були неабиякі побоювання щодо цього. Ми не виключали можливості збільшення надходження кількості скарг протягом перших двох місяців після відкриття ринку землі, але цього не сталося. Статистика щодо оскарження рішень про реєстрацію прав на об’єкти нерухомого майна, свідчить, що кількість скарг після відкриття ринку землі не збільшилась», — повідомив керівник Офісу протидії рейдерству Віктор Дубовик.

На його думку, такого результату вдалося досягнути за рахунок:

  • очищення системи державних реєстраторів та нотаріусів від недобросовісних осіб;
  • вдосконалення порядку адміністративного оскарження рішень у сфері державної реєстрації прав та повного захисту державних реєстрів від несанкціонованих доступів.

Читайте також: Земаудит допомагає ефективно боротись із самозахопленнями земель у громадах — думка

«Ми розуміємо, що удосконалення технічної складової державних реєстрів — одна із обов’язкових умов для подолання рейдерства в державних реєстрах та ефективного захисту майнових прав громадян і корпоративних прав бізнесу», — зазначив Віктор Дубовик.

За його словами, Мін'юст продовжує вдосконалювати програмне забезпечення Держреєстрів в тому числі через встановлення додаткових технічних запобіжників. 

Виконано за допомогою Disqus