На території агропідприємства у трудовому рабстві утримували 120 людей

9 вересня 2021 307 0
На території агропідприємства у трудовому рабстві утримували 120 людей
Прокуратура

Правоохоронці затримали групу осіб, які утримували в трудовому рабстві 120 людей. Про це повідомляє пресслужба Генеральної прокуратури.

Як зазначається, учасники групи на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання. Вони пропонували їм роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської обл., обіцяючи зарплату від 3 000 до 4 000 грн на місяць, а також безкоштовне житло та триразове харчування.

Правоохоронці встановили, що завербованих людей на мікроавтобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання.

«Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їх «заробіток» обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями», — зазначили у відомстві.

У потерпілих забирали документи та застосовували силу при спробі втечі.

Читайте також: На Луганщині посадовці пропонували фермерам за хабар безперешкодно оформити оренду земділянок

Правоохоронцями було проведено 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів. У ході слідчих дій вилучено чернетки, грошові кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти, пляшки із спиртовмісною рідиною та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.

На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які вже звільнені.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру та обрання запобіжних заходів.

Виконано за допомогою Disqus