Фермери не отримуватимуть вчасно і повністю відшкодування ПДВ при експорті — експерт

71
0
Публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті розділили на дві частини
newsradio.com.uaПублічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ при експорті розділили на дві частини

Прийняте парламентом рішення про розділення публічного реєстру заявок на відшкодування ПДВ при експорті на дві частини — це явна корупційна схема, сказав в інтерв’ю «Лівому берегу» заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Перша частина — для великих експортерів з часткою експорту до 40% — згідно з чинним порядком;

Друга частина — для всіх інших (переважно дрібних експортерів) — єдиний публічний реєстр відшкодування ПДВ.

«Перше, чи зможе держава цю норму реалізувати, адже сьогодні заборгованість по поверненню ПДВ, за останніми заявами ДФС, складає близько 10 млрд грн. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів, а відповідна стаття витрат держбюджету була, навпаки, додатково скорочена на 6,6 млрд грн. Тому сумніви щодо повернення цілком вмотивовані», — зазначає експерт.

На його думку, друге, фактично це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їх об'єднання — кооперативи, можливості вчасного отримання і у повному обсязі відшкодування ПДВ при експорті всієї своєї продукції, а не тільки зернових і технічних культур. Також це зберігає можливості для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні реєстрів.

«Словом, питань більше, ніж відповідей. Необхідно замість двох реєстрів відшкодування ПДВ створити єдиний відкритий реєстр з однаковою системою хронологічного відшкодування податку на додану вартість. Усі матимуть однакові права відшкодування ПДВ у порядку черги», — додав Олександр Бакуменко.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus