Ідея Мартинюка щодо «адміністраторів земельних банків» містить ознаки підтримки корупції

3 серпня 2018 182 0
Ідея Мартинюка щодо «адміністраторів земельних банків» містить ознаки підтримки корупції
Vikka.ua

Проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних» містить корупційні складові та є черговою спробою примусити всіх землевпорядників та геодезистів носити гроші «адміністраторові банку геодезичних даних», який при цьому є комерційним державним підприємством. Про це за своїй сторінці у Facebook заявив заступник голови Ради Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Мартин, повідомляє AgroPolit.com.

Як зазначається на сайті Держгеокадастру, прийняття проекту наказу зумовлено «необхідністю визначити основні засади обліку, зберігання, оброблення та надання у користування геодезичної інформації з банку геодезичних даних».

«Метою прийняття проекту наказу є визначення процедури обліку, зберігання, оброблення та надання у користування органам державної влади, органам місцевого самоврядування, юридичним і фізичним особам геодезичної інформації з банку геодезичних даних, перелік документів, необхідних для її отримання, права та обов’язки суб’єктів, що є учасниками зазначеної процедури», — ідеться в повідомленні Держгеокадастру.

На думку Андрія Мартина, якщо попередня робота наших органів державного регулювання була пов'язана з організацією торгівлі координатами геодезичних пунктів, то тепер завдання масштабніше — організувати примусове збирання всіх «геодезичних, супутникових, нівелірних та гравіметричних даних».

«До того ж, адміністратор ще й «перевірятиме» все принесене йому за принципом «подобається/не подобається», — вважає він.

Експерт нагадує, що Закон України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» жодних «адміністраторів банків даних» не передбачає, а натомість, за його словами, пропонує все складати до Державного картографічно-геодезичного фонду України, який повинен вести спеціально уповноважений орган влади , а не комерційне підприємство, вітчизняних чиновників зовсім не бентежить.

На його думку, заплатить за чергове «подорожчання» землевпорядних та топографо-геодезичних робіт, звісно, споживач — громадяни і бізнес.

Виконано за допомогою Disqus