Реклама

Оприлюднено дані щодо фітосанітарного моніторингу озимих зернових

17 грудня 2021 1425 0
Оприлюднено дані щодо фітосанітарного моніторингу озимих зернових
Kurkul.com

На переважній більшості території країни погодно-кліматичні умови (дощі різної інтенсивності, тумани, подекуди мокрий сніг) не сприяли розвитку мишоподібних гризунів. Про це свідчать дані фітосанітарного моніторингу Держпродспоживслужби, пише Kurkul.com.

«Скрізь на площах озимих зернових та ріпаку у більшості регіонів нараховується 1-3, макс. до 4 жилих колоній на гектар з 2-7 жилими норами. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях обліковують 1-5, осередково до 6 жилих колоній на гектарі з 2-8 жилими норами. За слабкого та середнього ступенів гризунами пошкоджено 1-2, макс. до 5% рослин озимих зернових та ріпаку», — зазначається у звіті.

За даними фахівців, загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів, передусім в озимині, межуючою з неугіддями та багаторічними травами, ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.

Читати за темою: На більшій частині території України вегетація озимих припинилась

Також фахівцями Держпродспоживслужби було проведено обстеження зерносховищ і складських приміщень, перевірка зерна і зернопродуктів на наявність комірних шкідників.

«Проведеним аналізом зерна фуражної пшениці у Волинській та Львівській було виявлено комірного довгоносика в чисельності 1-2 екз. на кг та борошняних кліщів у слабкому ступені. Контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів варто проводити постійно і, в разі виявлення комірних шкідників, приступити до знезараження збіжжя через фумігацію дозволеними препаратами для боротьби зі шкідниками запасів», — розповіли у відомстві.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама