Спрогнозовано розвиток галузі свинарства до 2020 р.

15 лютого 2016 96 0
Розроблено план розвитку свинарства
poradu.pp.uaРозроблено план розвитку свинарства

Розроблено план розвитку свинарства у країні, повідомив директор департаменту тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Кваша, пише прес-служба Київської облдержадміністрації.

«Ми розробили план розвитку свинарства у країні у середньостроковій перспективі. Найближчим часом очікуємо ріст виробництва вітчизняної свинини, і вона буде поставлена на внутрішній ринок. Власне, виробництво на 2020 р. має становити 1,2 млн т свинини. Це дозволить довести показник споживання до рівня близько 23 кг на душу населення. Що стосується імпорту свинини, то він буде не значним, а експорт плануємо приблизно на рівні 30-40 тис. т», — зазначив Микола Кваша.

За його словами, поголів’я свиней в Україні за рік скоротилося на 3,5%. Цей показник станом на 1 січня 2016 р. становив близько 7,1 млн голів. Зменшення чисельності свиней обумовлене рядом економічних факторів, зокрема, подорожчанням вартості кормів, засобів сільгоспвиробництва, енергоносіїв, девальвацією національної валюти.

«Скорочення поголів’я свиней не спричинило зменшення обсягів виробництва свинини. За попередніми підсумками 2015 р., виробництво свинини у цілому по Україні склало 757 тис. т, що майже на 2% більше за показник у 2014 р.», — додав він.

Виконано за допомогою Disqus