Аграрії Херсонщини готові протестувати проти високої орендної ставки на землю

16 лютого 2016 98 0
Херсонські аграрії вимагають від Держгеокадастру переглянути орендну ставку на землю
dt.uaХерсонські аграрії вимагають від Держгеокадастру переглянути орендну ставку на землю

Херсонські аграрії вимагають від Держгеокадастру переглянути орендну ставку на землю, пишуть «Херсонские вести».

Головне управління Держгеокадастру України у Херсонській області у кінці минулого року переглянуло грошово-нормативну оцінку землі сільгосппризначення, у зв'язку з чим ціна оренди за 1 га була збільшена до 8%, що є непідйомною для аграріїв.

Начальник управління Держгеокадастру у Херсонській області Ігор Шапран заявив депутатам, що нова процентна ставка пов'язана з подорожчанням ціни на хліб, чим викликав бурхливу реакцію з боку сільгоспвиробників.

За словами сільгоспвиробників, нова ставка затверджена Держгеокадастром, змусить аграріїв відмовлятися від землі, що призведе до знищення аграрного бізнесу на Херсонщині.

«З огляду на реалії сьогодення, відсоткова ставка за оренду землі повинна складати не більше 4%. Ми пропонуємо вам прийняти наші заперечення по орендній ставці, а також вимагаємо переглянути її, запросивши економістів, депутатів і фахівців в аграрній галузі», — озвучив думку аграріїв заступник голови обласної ради Віталій Булюк.

Депутат обласної ради Ігор Йосипенко заявив, що у зв'язку з прийняттям нової ставки, йому доведеться відмовитися від 14 тис. га землі у Бериславському районі.

Ігор Шапран у свою чергу порадив аграріям звертатися за скасуванням відсоткової ставки у суд.

Члени депутатської групи очікують, що до 26 лютого управління Держгеокадастру перегляне нову оцінку для херсонських аграріїв.

Крім цього, аграрії попередили Ігоря Шапрана, що у разі не скасування відсоткової ставки його відомство буде заблоковано сільгосптехнікою.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 2°

Вітер

4.2м/с

Опади

2.8мм

Вологість

55%