Експерт розповів, як забезпечити успішний старт ярих культур

5 квітня 2022 93 0
Експерт розповів, як забезпечити успішний старт ярих культур
Depositphotos

Розпочинати захисні заходи та закладати основу збалансованого живлення необхідно ще до посіву сільськогосподарських культур. Радять фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK.

Саме тому вони рекомендують приділити передпосівній обробці насіння особливу увагу.

«Попри складну ситуацію в країні, посівна кампанія ярих культур успішно розпочалася та триває в тих регіонах, де це можливо. Щоб забезпечити продовольчу безпеку країни, аграрії України наразі зобов’язані зробити все можливе, щоб культури ще на старті отримали все необхідне для подальшого повноцінного росту та розвитку і максимально розкрили свій генетичний потенціал врожайності», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Тому, за його словами, нарівні із фунгіцидними та інсектицидними протруйниками, обов’язково потрібно вдатися до обробки посівного матеріалу ярих зернових культур, соняшника, кукурудзи та сої комплексними добривами зі збалансованим співвідношенням макро-, мезо- та мікроелементів.

«Цей крок забезпечить молоді рослини легкодоступними елементами живлення на початку проростання, допоможе розвитнути потужну кореневу систему, зробить їх стійкішими до температурних та інших різного роду стресів і стимулюватиме ростові та продуційні процеси, завдяки чому культури зможуть повноцінніше реалізувати потенціал своєї високої продуктивності»,— додав фахівець.

Для передпосівної обробки ярих культур Олександр Мигловець рекомендує обрати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Старт. За своїм складом це добриво повністю відповідає фізіології мінерального живлення культурних рослин, особливо на початкових етапах їх росту та розвитку. Легкодоступні форми фосфору та комплекс інших елементів живлення сприяють появі однорідних сходів, а амінокислоти та полісахариди стимулюють ріст і розвиток культурних рослин на перших етапах їх органогенезу.

Амінокислоти, як основні структурні одиниці білка, відіграють важливу роль у синтезі коферментів — особливо у фазі проростання, а полісахариди сприяють розвитку ґрунтової мікрофлори, роблячи її більш активною та стимулюючи швидкий розвиток.

Читайте також: Уряд спростив вимоги до імпорту насіння на час війни

Застосування добрива Авангард Старт для передпосівної обробки посівного матеріалу ярих культур підвищує його енергію проростання та схожість, сприяє прискоренню росту та розвитку потужної кореневої системи, особливо кореневих волосків, які активно споживають вологу та елементи живлення, активує обмінні процеси. Паралельно, добриво підвищує опірність молодих рослин до низьких температур, підвищує імунітет і проявляє антистресовий ефект.

В комплексі із протруюванням фунгіцидними та інсектицидними препаратами обробка насіння комплексним добривом Авангард Старт дозволяє створити культурам максимально сприятливі умови для росту та розвитку на ранніх етапах органогенезу та забезпечити надійний базис для формування високого рівня врожайності в майбутньому.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 16°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

61%