Фахівці радять подбати про післясходовий захист зернових та соняшника

18 квітня 2022 58 0
Фахівці радять подбати про післясходовий захист зернових та соняшника
Depositphotos

Озимина відновила весняну вегетацію, у розпалі посівна кампанія ярих культур. Тож тим, хто в нинішньому агросезоні запланував вирощувати зернові та соняшник, фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують вже зараз подбати про післясходовий захист цих культур від бур’янів.

«Як відомо, культурні рослини, особливо на ранніх етапах органогенезу, надзвичайно чутливі до конкуренції за світло, простір, вологу та елементи живлення з боку сегетальної рослинності», — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Так, за його словами, озимим зерновим наразі загрожують зимуючі бур’яни, а із наростанням середньодобових температур до них додадуться ще й ярі види. Щодо ярих зернових, то вони також невдовзі потребуватимуть післясходового гербіцидного захисту, аби отримати всі необхідні ресурси для повноцінного росту та розвитку.

«Те саме стосується й соняшника, зокрема гібридів, стійких до трибенурон-метилу, вирощування яких в умовах нестачі вологи не вимагає застосування ґрунтових гербіцидів. У цьому випадку все «навантаження» буде на післясходовому захисті від бур’янів, і він повинен бути досконалим. Подбати про безконкурентний простір для росту та розвитку зернових культур і соняшника наразі — дорівнює подбати про максимальне розкриття їх генетичного потенціалу врожайності, і, відповідно, про майбутню продовольчу безпеку країни», — додав фахівець.

Щоб захистити зернові культури та соняшник, стійкий до трибенурон-метилу, від небажаної конкуренції з боку бур’янів, Олександр Мигловець рекомендує застосувати високоефективний післясходовий гербіцид Голд Стар (трибенурон-метил, 750 г/кг)

Голд Стар володіє потужною системною дією. В його основі – трибенурон-метил, який блокує фермент ацетолактатсинтазу — ключовий ензим біосинтезу незамінних амінокислот (ізолейцин, лейцин і валін). Всередині рослини гербіцид швидко переміщується до місць найбільшої меристематичної активності — точок росту, внаслідок чого припиняється поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи бур’янів.

Голд Стар надійно контролює широкий спектр дводольних бур’янів, у тому числі стійких до 2,4-Д, як в посівах зернових культур, так і в посівах соняшника, стійкого до трибенурон-метилу. В посівах стійкого соняшника він ефективно вирішує проблеми навіть зі злісними видами — осотами, нетребою, амброзією тощо. При цьому він повністю розкладається на момент збирання врожаю і не має обмежень щодо застосування у сівозміні. Для максимальної ефективності дії гербіциду його обов’язково застосовують сумісно з ПАР Тандем (0,15%).

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus