Окупанти на Чернігівщині влаштували штаб у свинокомплексі — фермер

27 квітня 2022 133 0
Окупанти на Чернігівщині влаштували штаб у свинокомплексі — фермер
Kurkul.com

Свиноферма СТОВ «Україна» із Чернігівщини зазнала чималих втрат через російську агресію. Про це розповів керівник господарства Андрій Іваненко, пише Асоціація свинарів України.

«Наш свинокомплекс зазнав чималих втрат від російської агресії. І мова йде не лише про «бідні» раціони з зернових для тварин, а й про фактичну окупацію підприємства. Територією ферми їздили БТРи, на базі підприємства окупанти влаштували так званий штаб, у столовій та адмінбудівлі розтрощили вікна, двері, камери, оргтехніку, розстріляли автобус з персоналом. За відсутності електроенергії не могли підвезти дизпаливо для генераторів, щоб ворожі війська не скористалися можливістю поповнити запаси пального», — розповів фермер.

За його словами, вижило підприємство завдяки тому, що працівники лишилися відданими своїй справі, попри реальну загрозу життю.

«Ветлікар практично жив на фермі увесь час, начальник охорони та управляючий фермою пробиралися повз окупантів на роботу кожен день: добиралися до тварин манівцями — під обстрілами через городи, кладовища та розбомблену бронетехніку. Якби не їх героїзм та відданість справі, втрати були б непомірно більшими», — розповів Андрій Іваненко.

Він зазначив, що заподіяну шкоду майна задокументували й сподіваються на відшкодування.

Читати за темою: Фермерам пояснили, як вносити до реєстру дані щодо загиблих від війни тварин

«Проте втрати тварин, персоналу, моральну шкоду від терору та руйнації того, що плекали роками, компенсувати неможливо. Однак, наразі повертаємося до звичної роботи: зробили необхідні запаси, виходимо на планові потужності та чекаємо перемоги, щоб сформувати плани на майбутнє», — додав аграрій.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus