Цьогоріч кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%

22 травня 2022 224 0
Цьогоріч кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%
Kurkul.com

Через військову агресію рф в Україні зменшується кількість бджолярів. Про це повідомляє пресслужба компанії «Знатний мед».

Як зазначається, у регіонах, де йдуть активні бойові дії або має місце тимчасова окупація — зокрема, Харківська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська області,  було добре розвинуте бджільництво.

«Зараз багато пасічників вимушені покинути домівку, а перевезти пасіку в інший регіон технічно складно, особливо у стислі терміни. Тому вимушені переселенці як правило залишають пасіку на окупованій території. Так само проблемно заново створювати пасіку на новому місці — зокрема, це потребує значних коштів, наявності медоносної бази тощо», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Скільки меду втратить Україна через війну та як бджолярам шукати додаткове джерело доходу

Тому, за оцінками компанії «Знатний Мед», в поточному році кількість бджолярів в Україні може зменшитись на 40-50%. 

«Позитивним наразі є той факт, що у регіонах, які традиційно  постачають бджоломаток і бджолопакети — насамперед, Закарпаття (карпатська порода бджіл),  Хмельниччина, Полтавщина (українська степова порода бджіл), — наразі відсутні бойові дії, і  бджолярі з інших регіонів України зможуть при потребі отримати матеріал  для поновлення своїх пасік», — повідомили в компанії.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus