В Україні ростуть ціни на соєві боби

28 травня 2022 7346 0
В Україні ростуть ціни на соєві боби
Kurkul.com

В Україні, починаючи з минулого тижня, після тривалого зниження фіксується зміцнення закупівельних цін на соєві боби. Повідомляє «АПК-Інформ».

«Зміна цінового тренду була обумовлена насамперед скороченням кількості великотоннажних партій та неготовністю аграріїв реалізовувати олійну за колишніми цінами. Багато хто з них вважали вартість соєвих бобів, що встановилася на ринку, нерентабельною і підвищували ціни, не побоюючись зменшення темпів продажу й будучи готовими зайняти вичікувальну позицію до скорочення запасів у переробників», — йдеться у повідомленні аналітиків.

Зростанню цін також сприяла логістика, що стрімко дорожчає на тлі паливної кризи в країні.

Читайте також: На європейському ринку ціни на пшеницю ростуть, американська пшениця дешевшає

«Більш суттєвому зростанню цін на соєві боби перешкоджали невисокий попит і призупинення закупівель низки переробних компаній (деякі з яких повідомляли про намір відновити закупівлі взагалі в новому сезоні) через сформовані запаси сировини для роботи в довгостроковій перспективі та низькі темпи збуту соєвої макухи, а також потребу деяких сільгоспвиробників у терміновому поповненні обігових коштів», — пояснили в «АПК-Інформ».

За підсумками озвученого періоду ціни попиту на соєві боби в багатьох областях України зросли на 1000-1500 грн/т і станом на 27 травня в основному озвучуються в межах 12500-16000 грн/т СРТ.

Як зазначається, за очікуваннями представників переробної промисловості, підвищувальний ціновий тренд не зможе зберігатися тривалий час на тлі високих запасів олійної всередині країни й неактивного інтересу до неї покупців.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus