Капуста нового врожаю подешевшала на третину

2 червня 2022 214 0
Капуста
DepositphotosКапуста

Капуста нового врожаю в Україні подешевшала, але коштує вдесятеро дорожче, ніж рік тому. Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Як зазначається, цього тижня українські виробники білокачанної капусти вперше за місяць знизили відпускні ціни на свою продукцію. Наразі пропозиція ранньої капусти на ринку країни стрімко зростає, що, попри досить високий попит, змушує фермерів знижувати відпускні ціни в даному сегменті.

«На сьогодні українські фермери відвантажують капусту нового врожаю по 25-35 грн/кг ($0,85-1,20/кг), що в середньому на 32% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. Насамперед фермери змушені активно знижувати ціни на капусту нового врожаю через надмірну пропозицію на ринку: більшість українських господарств уже розпочали масове відвантаження ранньої капусти з відкритого ґрунту. Ще одним чинником здешевлення цієї продукції є досить обмежений термін реалізації капусти нового врожаю. Більшість виробників змушені йти на цінові поступки, щоб якнайшвидше реалізувати наявні обсяги даної продукції», — йдеться у повідомленні.

При цьому, попри стрімке здешевлення в даному сегменті, на цей час білокачанна капуста в Україні коштує в середньому в 9,7 раза дорожче, ніж за аналогічний період минулого року.

Читайте також: В Україні виник дефіцит ранніх овочів

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus