Трактори ХТЗ подорожчають на 25%

25 лютого 2016 121 0
Обсяги продажу ХТЗ упадуть
sq.com.uaОбсяги продажу ХТЗ упадуть

Харківський тракторний завод (ХТЗ) за підсумками першого півріччя 2016 р. чекає значного падіння обсягів продажу продукції у порівнянні з аналогічним періодом 2015 р., повідомив генеральний директор ПАТ «Харківський тракторний завод» (ХТЗ) Владислав Губін, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, причина — неможливість збуту продукції у Росію, у тому числі через введення РФ ввізного мита на трактори і утилізаційного збору на сільгосптехніку.

«Головна проблема сьогодні — продажі продукції у Росію. Крім того, що з 1 січня цього року введена 10%-е мито на нашу продукцію (у рамках скасування режиму вільної торгівлі — Ред.), з 6 лютого введено 15%-вий утилізаційний збір, тому наш трактор автоматично дорожчає мінімум на 25%», — пояснив Владислав Губін.

Ще однією проблемою, що ускладнює роботу, Владислав Губін назвав заборону Росії на експорт низки товарів в Україну, в який, у тому числі, увійшли V-подібні двигуни ЯМЗ 236-238 серії, якими комплектуються трактори ХТЗ, паливна апаратура, лакофарбові вироби, конструкційні масла, світлотехніка та інші товари.

«Звичайно, ми зараз переорієнтуємося на інші двигуни, але це, безумовно, призводить до подорожчання трактора в Україні. Позиції заводу у цьому плані погіршуються, і це неминуче відбиватиметься на фінансовому стані», — зазначає він.

Крім того, російські дилери також припинили авансувати ХТЗ через напружені відносини між державами.

Він додав, що сьогодні Україна практично єдина країна Європи, яка не обмежує ввезення уживаної сільгосптехніки, тому і світовим виробникам невигідно поставляти нову техніку або створювати тут свої виробництва.

«Але в Україні досить сильне лобі, яке просуває інтереси тих груп, які цим бізнесом займаються», — констатував він.

Гендиректор також повідомив, що ХТЗ у січні-лютому поточного року зупиняв виробництво у зв'язку з проведенням модернізації та капремонту хіміко-термічних печей, і має намір відновити повноцінну роботу з 29 лютого.

Виконано за допомогою Disqus

+ 22° ... + 9°

Вітер

2м/с

Опади

0мм

Вологість

37%