Реклама

Посіви сої та соняшника уражають хвороби — UKRAVIT

22 червня 2022 92 0
Посіви сої та соняшника уражають хвороби — UKRAVIT
UKRAVIT

Опади у вигляді дощів, які нещодавно пройшли в окремих регіонах України, зокрема в західній частині, в поєднанні з позитивними температурами повітря створили сприятливі умови для розвитку та поширення комплексу хвороб культурних рослин. Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK.

Вони відзначають незначні ураження посівів соняшника та сої хворобами, які за відсутності заходів контролю можуть завдати суттєвої шкоди майбутній врожайності.

«Фунгіцидний захист соняшника та сої — надзвичайно важливий елемент успішної технології вирощування цих культур: він розпочинається із протруювання посівного матеріалу і повинен бути невід’ємною складовою захисту в період вегетації цих культур», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Тому наразі, за словами фахівця, коли фунгіцидна дія протруйників вже закінчилася, саме час перейти до наступних кроків і провести необхідні обробки.

«Тим паче, що гідротермічні умови поточного періоду є досить сприятливими для інфікування рослин соняшника та сої пероноспорозом. І якщо не провести вчасний моніторинг посівів на виявлення перших зовнішніх ознак хвороби і не провести обприскування спеціалізованими фунгіцидами, це може призвести до значного зниження майбутньої врожайності і спричинити непоправні збитки», — додав експерт.

Для надійного контролю пероноспорозу в посівах соняшника, сої та овочевих культур (фітофтороз) Олександр Мигловець рекомендує обрати комбінований фунгіцид профілактичної та лікувальної дії Захист (цимоксаніл, 250 г/кг + металаксил, 100 г/кг).

Цимоксаніл у його складі забезпечує лікувальну та антиспоруляційну дію, зупиняє процес обміну речовин гриба, сповільнює та припиняє життєві процеси, що проходять у клітинах. Проникаючи через листя та перерозподіляючись у тканинах рослин (трансламінарна дія), він знищує патоген, що почав розвиватись, навіть через 1-2 дні після зараження.

Металаксил володіє потужною системною дією з лікувальними та викорінюючими властивостями; він порушує у патогенів синтез нуклеїнових кислот та інгібує РНК — полімеразу (порушується білковий обмін збудника).

Читайте також: Як вивести посіви зі стресу та підвищити їх стійкість до посухи — поради фахівців

Фунгіцид високоефективно захищає посіви соняшника, сої та овочеву групу від збудників несправжніх грибів. Він володіє лікувальною та антиспоруляційною дією і здатен пригнічувати постінфекційні стадії розвитку грибів. Завдяки високій системності препарат забезпечує тривалу захисну дію та захист навіть необроблених частин рослин і нового приросту. При цьому за його застосування мінімізуються ризики виникнення у патогенів резистентності.

Оптимальним періодом застосування фунгіциду є профілактичні або ж на початкових стадіях розвитку хвороби обробки — до прояву візуальних симптомів, максимум – за появи перших характерних візуальних ознак.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама