До кінця жовтня в Україні не вистачить зерносховищ для 10-15 млн т врожаю

7 липня 2022 142 0
До кінця жовтня в Україні не вистачить зерносховищ для 10-15 млн т врожаю
Kurkul.com

Через знищення загарбниками зерносховищ та тимчасову окупацію населених пунктів до кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна становитиме близько 10-15 млн т. Таку думку озвучив заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич, пише пресслужба Мінагрополітики.

«Через знищення інфраструктури для зберігання та тимчасової окупації у нас із 75 млн тонн потужностей для зберігання залишилося у розпорядженні зерносховищ всього близько 60 млн тонн. До кінця жовтня дефіцит потужностей для зберігання зерна становитиме 10-15 млн тонн», — розповів Маркіян Дмитрасевич.

За його словами, цьогорічний урожай може становити понад 60 млн т, з яких необхідно буде експортувати 30-40 млн т.

«У найкоротшій перспективі для українських аграріїв та фермерів пріоритетними є два проєкти. Перший — проєкт міжнародного фонду для придбання сільськогосподарської продукції в українських фермерів з подальшим експортом. Передбачається, що учасниками фонду будуть урядові організації та великі міжнародні компанії. Українським аграріям це дозволить отримати необхідний поточний капітал для посівних та збиральних кампаній сезонів цього та наступного року. Другий проєкт — будівництво перевантажувальних транскордонних терміналів для зернових культур та рослинних олій. Їх основна ідея — перетин кордону продукцією через зернові конвеєри та трубопроводи для олій», — додав заступник міністра.

Він також наголосив, що за неможливості реалізувати свою продукцію, а відповідно — за відсутності оборотних коштів, високих цін на пальне, добрива та логістику, українські фермери не зможуть працювати над новим урожаєм.

Читати за темою: Фермери Херсонщини можуть залишити врожай в полі — збут лише російським трейдерам

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus