Високі температури повітря та нестача опадів практично в усіх регіонах України створюють сприятливі умови для розвитку та поширення популяцій шкідників у плодових насадженнях і посівах сої, зокрема й кліщів. Про це попереджають фахівці компанії UKRAVIT SCINCE PARK.
Зважаючи на здатність останніх за сприятливих умов утворювати до 25 поколінь потомства, ситуація за відсутності заходів контролю може стати загрозливою для майбутньої врожайності цих культур і завдати аграріям збитків.
«Інтенсивність заселення посівів сої та плодових насаджень шкідниками, зокрема й кліщами, щороку різниться і залежить від погодних умов у період вегетації. Тому в поточному агросезоні, коли літні місяці видалися спекотними, а опадів було недостатньо, до контролю шкідників необхідно підійти особливо ретельно», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.
Так, наразі менеджери компанії з технічної підтримки у різних областях відзначають у посівах сої розвиток попелиць, трипсів, гусениць совки-гамми, чортополохівки, інших. Щодо плодових насаджень, то на них продовжують шкодити листоблішки, молі, плодожерки, попелиці та інші шкідники.
Читайте також: Фахівці порадили фунгіцид для захисту соняшника і сої від небезпечних хвороб
«Окремо варто сказати про кліщів, які розвиваються та активно живляться як на сої, так і в садах: крім фізичних пошкоджень, вони спричиняють погіршення товарного вигляду плодових, внаслідок чого ті не відповідають стандартам сортової продукції. Тому якщо своєчасно не виявити цю проблему та не потурбуватися про її вирішення, можна втратити значну частку майбутньої врожайності», — пояснив Олександр Мигловець.
Щоб одночасно проконтролювати комплекс поширених шкідників і кліщів на сої та плодових насадженнях, фахівець рекомендує при їх появі та перевищенні рівня ЕПШ застосувати потужний інсекто-акарацид Антикліщ Макс (піриміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). Симбіоз трьох діючих речовин із різними механізмами дії забезпечує надзвичайно широкий спектр знищуваних шкідників і при цьому — не викликає ризику виникнення у них резистентності.
Цей інсекто-акарицид надійно контролює кліщів і комплекс супутніх шкідників плодових насаджень і сої. Він діє на різних видів кліщів, а також забезпечує високу ефективність проти шкідників, які мають приховані етапи розвитку. Препарат є універсальним у використанні, оскільки забезпечує одночасно контактну, системну та фумігаційну дію.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.