Криза перевиробництва тепличних овочів очікується навесні

2 березня 2016 69 0
Криза перевиробництва тепличних овочів охопить Україну вже цією весною
poradu.pp.uaКриза перевиробництва тепличних овочів охопить Україну вже цією весною

Криза перевиробництва тепличних овочів охопить Україну вже цією весною, заявив менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу проекту UHBDP Сергій Потапов, повідомляє AtmAgro.

За його словами, у 2016 р. українських виробників, які займаються вирощуванням тепличних овочів, очікує перевиробництво. Утім, якщо поставки у Росію через Молдову таки будуть налагоджені, кризи вдасться уникнути.

Сергій Потапов зазначив, що сезон минулого року залишив непоганий запас фінансових ресурсів у виробників у плівкових теплицях для продовження роботи. При цьому площі під культури не зменшувались, а рентабельність, порівняно з 2010-2014 р., знизилася. Експерт зазначив, що у офіційну статистику включається далеко не весь обсяг тепличних овочів — насправді він у 2, а то і 2,5 рази більше оголошених цифр.

«Незважаючи на всі проблеми, тепличний бізнес в Україні залишається як і раніше привабливим, до нього продовжують приєднуватися нові учасники. Але це ризиковано. Справа у тому, що ембарго з боку Росії, зростання ставок на «транзит» через Білорусь або ж повне закриття цього шляху збуту може привести до повного переповнення і катастрофічного зниження ціни на внутрішньому ринку України вже цієї весни», – додав він.

Транзит товарів через Молдову може частково вирішити проблему, проте, на жаль, від політики залежить дуже багато. Купівельна спроможність споживачів зараз дуже невисока, і навесні, під час формування основного доходу виробників, не всі сім'ї зможуть дозволити собі купувати тепличні фрукти і овочі, підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus