Реклама

На Півдні відмічають нетипово раннє достигання соняшника

8 серпня 2022 4345 0
Фото Сергія Боді
Фото Сергія Боді

Через посуху у південних областях соняшник достиг на 2-3 тижні раніше термінів. Про це йдеться у Аналітичній довідці про агрометеорологічні умови та стан посівів сільськогосподарських культур в Україні.

У південних областях, де упродовж липня майже не було ефективних дощів, або їх кількість не перевищувала 25-50% норми (в багатьох районах Одеської, Миколаївської, Херсонської області лише 7-15 % норми), агрометеорологічні умови для формування урожаю пізніх культур упродовж третьої декади липня складалися несприятливо, часом набували критичного характеру.

У більшості районів цих областей запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під пізніми культурами (зокрема соняшником) були майже вичерпані, або метровий шар ґрунту був сухий зовсім. Тривала повітряноґрунтова засуха.

«Засуха обумовлювала пригнічення рослин, передчасне достигання сільськогосподарських культур і відповідно зменшення урожайності. У Миколаївській та Одеській областях на 2-3 тижні раніше відмічена технічна стиглість насіння соняшнику. Несприятливими чинниками для майбутнього урожаю у цьому регіоні було і виникнення суховіїв внаслідок сухості повітря та вітрів», — зазначається у повідомленні.

Читайте також: Через посуху ЄС імпортує 13 млн т кукурудзи з України

Виконано за допомогою Disqus

Реклама