Реклама

Виробництво кукурудзи у світі скорочуватиметься через нерентабельність

16 вересня 2022 3665 0
Виробництво кукурудзи у світі скорочуватиметься через нерентабельність
Kurkul.com

Фермери відмовлятимуться від вирощування кукурудзи, оскільки для її сушки потрібно багато газу. Про це розповіли експерти під час міжнародного форуму Agro&Food Security Forum: Grains, Oilseeds, Pulses, який проходив у Варшаві, передає Kurkul.com.

«$50/т — це тільки витрати, щоб посушити кукурудзу. Ми будемо скорочувати виробництво кукурудзи тому, що вона буде зовсім нерентабельною», — розповіла про виклики сезону Тетяна Алавердова, комерційний директор HarvEast.

Її думку поділяє й експерт ринку олійних культур, аналітик «УкрАгроКонсалт» Юлія Гаркавенко.

«Це дійсно тренд, який ми побачили у своїх дослідженнях, — фермери будуть відмовлятися від вирощування кукурудзи. І не тільки в Україні. Будуть відмовлятися від кукурудзи і в Європі. І основні наші конкуренти по соняшнику — Румунія і Болгарія — вони теж будуть вирощувати більше соняшника — це лузга, яку можна спалювати і заміняти газ. А для кукурудзи потрібно багато газу», — пояснила Юлія Гаркавенко.

Читайте також: Польща має стати економічним хабом для транспортування українського зерна — заява

Нагадаємо, експерти USDA прогнозують світове виробництво кукурудзи на 2022/23 рік на рівні 1,172 млн т, що на 7 млн т менше, ніж прогнозувалось місяцем раніше. Для України ж експерти збільшили прогноз врожаю до 31,5 млн т, що на понад 1,5 млн т більше, ніж прогнозувалось у серпні.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама