Зберігати зерно в рукавах в 4 рази дешевше, ніж на елеваторі — експерт

22 вересня 2022 5716 0
Зберігати зерно в рукавах в 4 рази дешевше, ніж на елеваторі — експерт
Kurkul.com

Зберігання зерна в рукавах з урахуванням вартості рукава і використанням техніки по пакуванню і розпакуванню коштує 300 грн/т. Про це розповіла директорка «Агроземлересурсу» Олена Флорес у матеріалі «Засукати рукава і діждатися кращих цін. Плюси і мінуси зберігання зерна в рукавах», пише Kurkul.com.

За її словами, тримаючи зерно в рукавах 18 місяців, вартість зберігання становитиме 16,6 грн/т на місяць.

Водночас експертка зазначила, що зберігання тонни зерна на елеваторі аграрію коштуватиме 1 180 грн.

«Довезти зерно до елеватора обійдеться аграрію мінімум у 300 грн/т. Ще потрібно буде заплатити 50 грн/т за приймання та 100 грн/т в місяць віддавати за зберігання. Якщо, наприклад, зерно аграрій зберігає на елеваторі 6 місяців, то це обійдеться йому в 600 грн/т. У підсумку за пів року заплатить 950 грн/т. До цієї суми додамо відвантаження з елеватора, яке коштує мінімум 230 грн/т. Отже, кінцевий результат — 1180 грн/т», — пояснила Олена Флорес.

Також вона розповіла про переваги зберігання в рукавах.

«Коли зерно лежить у тебе в господарстві, ти сам приймаєш рішення: коли, по якій ціні та скільки продавати. Якщо продавати з елеватора, то ти або підв’язаний під його ціни (коли продаєш йому), або повинен ставати у величезну чергу на відвантаження (коли хочеш продати третій стороні). Тому, якщо обирати: продати нижче собівартості, не прибирати взагалі, або ж запакувати свій врожай у рукави і почекати момент — аграрії обирають останній», — розповіла директорка.

Також вона зазначила, що зараз більш ніж половина клієнтів її компанії запаковують урожай минулого року, тому що це вже сухе зерно, і вони не хочуть продавати його по низькій ціні. В умовах, коли є невпевненість у завтрашньому дні, потрібно виходити з ситуації з найменшими затратами.

Виконано за допомогою Disqus