Вінницькі фрукти конкурентніші, ніж польські

3 березня 2016 68 0
За ціною та якістю вінницькі фрукти конкурентоспроможніші, ніж польські
pixabay.comЗа ціною та якістю вінницькі фрукти конкурентоспроможніші, ніж польські

За ціною та якістю вінницькі фрукти конкурентоспроможніші, ніж польські, повідомив генеральний директор корпорації «Вінницясадвинпром» Анатолій Семенюк, пише «Урядовий кур’єр».

За його словами, люди хочуть б, щоб тепер вони коштували стільки, як минулої осені. Але ж господарства витрачають ресурси на зберігання. Холодильник місткістю 1 тис. т за місяць споживає електроенергії на 30-35 тис. грн, що позначається на собівартості продукції.

«Виробники правлять таку ціну, за якої були б кошти й на розвиток. А ось частина торговельної мережі, вочевидь, не знає міри. Ми відпускаємо магазинам яблука по 8-10 грн/кг, а вони продають, як їм заманеться. Але ми бачимо, що у супермаркетах наші яблука реалізують за ціною 16-20 грн/кг, тобто вдвічі накручують», — зазначив Анатолій Семенюк.

Також додав, що проте ціна позначається на попиті та обсягах реалізації, особливо якщо купівельна спроможність населення низька.

«Значну частину яблук вінничани традиційно відправляли в індустріальні центри країни та в Крим. Проте останній уже не бере, а у Донецькій і Луганській областях люди тепер їх мало купують. Однак продукція є», — повідомив Анатолій Семенюк.

Торік восени господарства корпорації яблука тих сортів, на які менший попит, за вигідною ціною реалізували переробним підприємствам на джеми, повидла та соки. Частину сортових продали різним споживачам (у тому числі безпосередньо населенню під час ярмарків) і понад 60 тис. т заклали на зберігання. Зараз у холодильниках їх велика кількість, підсумував він.

Виконано за допомогою Disqus