Реклама

Україна відкриває нові ринки збуту яблук

24 листопада 2022 219 0
Україна відкриває нові ринки збуту яблук

Попри повномасштабну війну Україна продовжує відкривати нові ринки збуту яблука в Африці та ЄС. Про це пише EastFruit.

Як розповіли в компанії «Сади Дніпра» (входить до групи Алеф), підприємство продовжує розширювати географію фруктового експорту. Нещодавно «Сади Дніпра» поставили контейнер яблука до ще однієї країни Субсахарської Африки — Екваторіальної Гвінеї. Раніше компанія регулярно постачала своє яблуко до багатьох екзотичних країн Африки та Азії, а навіть експортувала фрукти до Сомалі.

Однак після блокування Українських портів Чорного моря і початку повномасштабного вторгнення постачання у віддалені країни стали практично неможливими. Тому керівництву компанії довелося терміново шукати альтернативні логістичні рішення, і розширювати постачання яблука на ринки країн Євросоюзу.

«Поставляти яблуко до Субсахарської Африки завжди було дуже непросто, навіть за умов, коли Україна могла відправляти морські реф-контейнери зі своїх портів. Логістика і тоді була дуже дорогою, а контейнер перебував у дорозі дуже довго. Навіть у Сінгапур та Малайзію постачати свіже яблуко було набагато простіше і дешевше», — пояснив Олександр Пахно, керівник компанії «Сади Дніпра».

Водночас він зазначив, що компанія продовжує брати участь у міжнародних виставках, шукати нові ринки збуту, знаходити логістичні можливості й рішення.

«Українське яблуко має чудову репутацію на Близькому Сході й стало справжнім відкриттям та навіть трендом для імпортерів із Субсахарської Африки у 2020-2021 рр. На цьому фоні робота команди «Садів Дніпра» — це величезний внесок у збереження та майбутній розвиток усього садівничого бізнесу усієї України. Адже піти з ринку легко, а повернутися на нього буде набагато складніше. Вже зараз ми бачимо, як постачальники з Сербії активно займають ніші України, що звільнилися. І навіть яблуко з Молдови, якому росія також закрила доступ до свого ринку, потроху намагається йти слідами українських постачальників», — пояснив Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Читайте також:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама