Названо перспективні культури, на які варто орієнтуватися садівникам наступного року

22 листопада 2022 12433 0
Обліпиха
DepositphotosОбліпиха

Ринок яблука в Україні перенасичений, виробники вирощують більше плодів, ніж можуть з’їсти споживачі. Таку думку висловив фінансовий директор компанії «Сади Донбасу» Сергій Остапець, пише «Ягідник».

За його словами, фермерам варто на певний час призупинити створення нових яблуневих садів і почати орієнтуватися на інші культури.

«На майбутнє, мені здається, виробникам треба зупинитися зі створенням нових яблуневих садів і почати дивитися на інші культури. Але не на лохину, бо через кілька років ситуація з лохиною буде така ж, як і з яблуком», — зазначив Сергій Остапець.

На його думку, такими перспективними культурами, на які варто орієнтуватися садівникам, є груша, ожина, обліпиха, шипшина та черешня:

«Я вважаю, що перспективною є груша. Однак її важче вирощувати, бо вона потребує більше обробок. Окрім того, в Україні не заповнений ринок ожини, як і ринок обліпихи. Також я вважаю, що шипшина має неабиякий потенціал, її використовують для виготовлення багатьох продуктів. І ось Польща почала її активно розвивати, тому на цю культуру треба звернути увагу», — пояснив експерт.

Також, на думку Сергія Остапця, садівникам потрібно звернути увагу на черешню.

«У нас власна сортувальна лінія для черешні, також маємо два гідрокулери, які самі побудували, тому, можливо, і надалі розвиватимемо цей напрямок. Адже, крім яблука, на міжнародних виставках ми презентували і черешню, яка також мала неабиякий попит», — додав садівник.

Читайте також: 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus